Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Spotkanie autorskie i promocja najnowszej książki Marka Szymaniaka - Zapaść. Reportaże z mniejszych miast.
Dodano: Sobota 26 czerwca 2021
 

Zapraszamy na spotkanie autorskie i promocję najnowszej książki Marka Szymaniaka "Zapaść. Reportaże z mniejszych miast".

Spotkanie odbędzie sie 30 czerwca o godz. 16.00 w Powiatowej bibliotece Publicznej w Krasnymstawie, ul. Piłsudzkiego 5A.

Na spotkaniu będzie można kupić najnowszą książkę i otrzymać dedykację autora. Książka "Zapaść. Reportaże z zagrożonych miast" opowiada o mniejszych

miastach, którym z różnych względów (od wyludniania, przez kiepski rynek pracy, podupadający przemysł, warunki mieszkaniowe, kiepski dostęp do opieki zdrowotnej itd.) grozi utrata funkcji społeczno-gospodarczych, co można skrócić do jednego słowa, czyli "zapaść" i taki właśnie jest tytuł książki.

Te zagrożone miasta to nie przypadkowe miejscowości, ale określone przez badaczy z PAN,

którzy stworzyli kilka lat temu raport na ten temat oceniając, że w naszym kraju są 122 takie miasta, w tym Krasnystaw, który pojawia się w dwóch rozdziałach książki.

*Marek Szymaniak*(ur. 1988 w Krasnymstawie) – dziennikarz i reporter. Publikował m.in. w „Dużym Formacie” i magazynie „Pismo”. 

Jest laureatem nagrody za reportaż prasowy przyznawanej przez jury Festiwalu Wrażliwego, zwycięzcą konkursu dla dziennikarzy „Pióro odpowiedzialności” oraz

zdobywcą II miejsca w konkursie „Twarze ubóstwa” im. Bartosza Mioduszewskiego. Dwukrotnie znalazł się w finale konkursu stypendialnego Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz trzykrotnie w finale Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej, m.in. za debiutancką książkę „Urobieni”.

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Wrzesień 2021
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi