Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Poezja miłosna nagrodzona po raz 14!
Dodano: Środa 24 lutego 2021
 

Dnia 20 lutego 2021 r. odbyło się rozstrzygnięcie XIV Konkursu Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” im. Mariusza Kargula zorganizowanego przez Krasnostawski Dom Kultury. W tym roku ze względu na pandemię koronowirusa i obowiązujące obostrzenia sanitarne, finał odbył się on-line.

Wyniki przedstawił Dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury Damian Kozyrski, a swoje refleksje na temat Konkursu przekazała przewodnicząca Jury: Dorota Ryst. Nagrodzone wiersze zaprezentował Stanisław Kliszcz – instruktor KDK.

Na tegoroczną edycję przysłano 276 zestawów, co daje około 830 wierszy. Jury obradowało on-line i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii dla młodzieży przyznano trzy równorzędne pierwsze nagrody dla Anny Wojno z Kobyłki, Zofii Artymiak z Lublina i Aleksandry Majówki z Chełma.

Przyznano także trzy wyróżnienia dla Jakuba Kozy z Mielca, Urszuli Słoniny z Malawy i Otyli Czyż z Katowic.

Dodatkowo Jury postanowiło przyznać wyróżnienia drugiego stopnia dla Angeliki Ślezak z Grodziszcza.

W kategorii dla dorosłych Jury nie przyznało pierwszej nagrody, ale równorzędne dwie drugie – dla Urszuli Lewartowicz z Lublina i Anny Piliszewskiej z Wieliczki. Wyróżniono czterech autorów – Aleksandrę Maj z Wasilkowa, Anetę Jasłowską z Kamienia Pomorskiego, Patrycję Budzyńską z Krakowa i Agnieszkę Marek z Bielska-Białej. Dodatkowo zauważono i przyznano wyróżnienia drugiego stopnia dla Beaty Kołodziejczyk z Warszawy, Marioli Kruszewskiej z Mińska Mazowieckiego, Zuzanny Madurskiej z Bolkowa, Piotra Zemanka z Bielska-Białej, Iwony Świerkuli z Warszawy, Joanny Guzik z Łodzi, Anny Spychaj z Bydgoszczy i Bartosza Konstrata  z Warszawy.

Laureaci otrzymali nagrody finansowe, vouchery oraz dyplomy ufundowane przez Krasnostawski Dom Kultury.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Konkursie i już dziś zapraszamy na jubileuszową 15. edycję, która odbędzie się w roku 2022 r.

Nagrodzone wiersze oraz refleksje pozostałych członków Jury można przeczytać na stronie www.kultura.krasnystaw.pl. Wiersze będą także wydrukowane w jednym z najbliższych numerów Czasopisma Artystycznego „Nestor”.

Relacja on-line z rozstrzygnięcia na profilu www.facebook.pl/KrasnostawskiDomKultury

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Czerwiec 2021
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi