Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Młodzież tworzyła i ilustrowała nowele
Dodano: Wtorek 17 grudnia 2019
 

W poniedziałek 16 grudnia w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie wręczone zostały nagrody i wyróżnienia powiatowego konkursu literacko - plastycznego „Nasze nowele – znamy i czytamy”. Konkurs był inspirowany nowelami tegorocznego Narodowego Czytania. Biblioteka gościła laureatów, rodziców, dyrektorów szkół, nauczycieli oraz biblioteki powiatu krasnostawskiego, które były współorganizatorami konkursu. Pierwszy etap konkursu odbywał się w bibliotekach gminnych.  Do etapu powiatowego zgłoszono 46 prac plastycznych i 27 prac literackich uczniów z klas IV-VIII szkół podstawowych. W kategorii literackiej uczestnicy konkursu pisali dalsze losy bohaterów wybranej noweli. Nagrody otrzymali: Mikołaj Kalisz, SP w Siennicy Nadolnej; Paula Bodio, PSP nr 4 w Krasnymstawie; Jakub Tarnowski , SP w Gorzkowie. Wyróżnienia otrzymali : Zofia Świstowska, Kornelia Błaziak, SP w Fajsławicach; Kamil Dubaj, SP w Tarnogórze Kolonii; Julia Knap, Natalia Kłonica, SP w Tarzymiechach; Weronika Celińska,  SP w Żółkiewce; Natalia Szewczyk, SP w Chłaniowie.

W kategorii plastycznej zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu okładki do wybranej noweli. Nagrody otrzymali: Helena Koszyk, SP w Izbicy; Alicja Mielnicka, SP w Siennicy Nadolnej;  Kornelia Majstruk, SP w Łopienniku Dolnym; Adrian Szewczak, SP w Gorzkowie; Nikola Krzyżanowska,  SP nr 3 Krasnymstawie. Wyróżnienia otrzymali: Nikola Kuźmicka, SP w Łopienniku Dolnym; Damian Karluk, SP w Łopienniku Nadrzecznym; Anna Jasina, SP  w Kraśniczynie; Aleksandra Tarnowska, SP w Gorzkowie;  Maksymilian Huk, SP w Małochwieju Dużym; Alicja Gede, Karina Marek, Julia Majewska, Eliza Dadak, SP w Fajsławicach.

Nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie i WITART wręczała Aleksandra Stachula, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego oraz członkowie jury Joanna Hryniewicz i Joanna Kawęcka. Nauczycielom oraz bibliotekom wręczono podziękowania za pomoc w organizacji konkursu . Nagrodzone prace literackie przeczytali Mikołaj Kalisz,  Paula Bodio i Jakub Tarnowski. Poczęstunek zapewniła OSM Krasnystaw. Prace plastyczne można oglądać w Bibliotece na wystawie pokonkursowej, a prace literackie przeczytać na stronie Biblioteki Powiatowej. Zapraszamy do lektury.


 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Luty 2020
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi