Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Disco i tradycja w Rynku!
 

Data wydarzenia: Niedziela 06 sierpnia 2017   Rynek Krasnystaw
 

Dnia 6 sierpnia o godz. 18:00 w krasnostawskim Rynku odbędzie się impreza muzyczna „Weselne disco z tradycją w rynku". W repertuarze weselnym zaprezentują się: kapele ludowe „Łopieńczacy”, „Stryjowiacy” i „Siennica” oraz zespoły disco polo „Trio Top” i „Mondeo”.

Wydarzenie będzie się składało z dwóch części. Pierwszą o charakterze bardziej tradycyjnym, ludowym otworzą Łopieńczacy. Kapela działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łopienniku Górnym od 1995 roku, z powodzeniem kultywując tradycję regionu. Kapela wykonuje utwory ludowe i biesiadne. Występuje zarówno na imprezach o zasięgu lokalnym jak i ogólnopolskim. Na swoim koncie ma m.in. koncerty w ramach Chmielaków Krasnostawskich czy Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Po nich zagrają Stryjowiacy, a na zakończenie bloku Kapela Ludowa „Siennica”. „Siennica” w swym repertuarze wykorzystuje poezję ludową z okolic Siennicy Różanej. W szerokim wachlarzu wykonywanych przez nią utworów znaczące miejsce mają przyśpiewki, pieśni weselne i obrzędowe. Kult swojskości, rdzenność, trwały związek z regionem i muzyczna kreatywność to charakterystyczny wizerunek kapeli. Zespół krzewi kulturę, rozsławia gminę, żywo, głośno i barwnie koncertuje w całym województwie lubelskim, gdzie zbiera pochwały, oklaski oraz nagrody i wyróżnienia.

Wieczór będzie należał do zespołów disco polo. Najgorętsze dyskotekowe i weselne trendy zaprezentują Mondeo i Trio Top z Siennicy Królewskiej. Mondeo to krasnostawski zespół działający od ponad 10 lat. Oprócz utworów tanecznych wykonuje także repertuar złożony z piosenek z lat 20. i 30. ubiegłego wieku we własnych nowoczesnych aranżacjach. Zespół działa przy Krasnostawskim Domu Kultury.

Do tańca i wspólnego śpiewania zaprasza Krasnostawski Dom Kultury. Wstęp wolny!

 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Luty 2018
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi