Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Latawce Poetyckie 2017
 

Data wydarzenia: Piątek 28 lipca 2017   Dworek Starościański
 

Już po raz trzeci zapraszamy wszystkich miłośników poezji, prozy i muzyki na Latawce Poetyckie. W tym roku ich formuła została wzbogacona o spotkanie autorskie oraz dodatkowy koncert. Impreza zacznie się o 17.30 w piątek 28 lipca na dziedzińcu Dworku Starościńskiego, czyli siedzibie Centrum Integracji Społecznej w Krasnymstawie. Organizatorami imprezy są Krasnostawski Dom Kultury, z ramienia którego pieczę nad imprezą trzyma Marta Zorska oraz współpracujący z instytucją  Konrad Grochecki, historyk, archeolog, animator kultury.

Na Latawcach Poetyckich 2017 będziemy gościć Stefana Dardę, pisarza, którego możemy określić jako mistrza polskiej literatury grozy. Debiutował w 2008 roku powieścią „Dom Na Wyrębach”, później wydał cztery tomy cyklu „Czarny Wygon” – akcja książek umieszczona była na Roztoczu, każdy z mieszkańców naszego miasta zna miejsca, które tam się pojawiają jak Guciów czy Zwierzyniec. W cyklu mamy również wątek krasnostawski. Nie są to jednak wszystkie dzieła Dardy. Autor, co trzeba podkreślić, zdobył wiele prestiżowych cenionych nagród. W czerwcu bieżącego roku miała miejsce premiera kolejnej książki Stefana Dardy „Nowy Dom na Wyrębach”. Jest to kontynuacją jego pierwszej powieści.

Stałym punktem Latawców jest „Krasnyslam”, czyli turniej poetycki w którym wziąć będą mogli udział poeci, ale nie tylko, każdy kto będzie chciał spróbować swoich sił w poezji lub w jakimś krótkim opowiadaniu może je przedstawić widowni, która będzie głosowała. Jest jednak tylko jeden warunek, teksty musza być autorskie. Dla zwycięzcy przewidywana jest miła niespodzianka.   

Całe spotkanie uświetni koncert zespołu Lia Fáil Duo. Będzie to spora dawka muzyki zarówno irlandzkiej, jak i poezji śpiewanej, miedzy innymi usłyszymy ciekawe aranżacje ze słowami Edwarda Stachury. Tak sami o sobie piszą członkowie zespołu: „Powstaliśmy. Gramy. Zmieniamy się. Muzyka się zmienia. Muzyka nas zmienia. Kochamy grać!”. Jak wiemy z miłości rodzi się najpiękniejsze, więc spodziewamy się na Latawcach Poetyckich dobrej muzyki i słów.

Nie można również zapomnieć o zespole Domy Towarowe, już trzeci raz jego członkowie włączają się do Latawców Poetyckich. Leszek Szymaniak i Marek Grzywna tworzą eksperymentalną muzykę elektroniczną w klimacie industrialu.

Na zakończenie będzie można porozmawiać o kulturze i sztuce przy wspólnym ognisku.

 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Luty 2018
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi