Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Marek Dyjak wystąpi w KDK!
 

Data wydarzenia: Piątek 03 marca 2017   KDK Krasnystaw
 

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 3 marca o godz. 19: 00 na koncert Marka Dyjaka w ramach trasy promującej jego nowy album „Pierwszy śnieg". Bilety w cenie 40 zł (luty), 45 zł (marzec) do nabycia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl .

Marek Dyjak sam siebie nazywa barowym grajkiem. Dla fanów jest polskim Tomem Waitsem. „Najbardziej prawdziwym głosem na polskim rynku muzycznym" - tak ocenia go krytyczka muzyczna, nauczycielka śpiewu Elżbieta Zapendowska. Bywały w jego karierze momenty, w których muzyk mógł wbić się na potocznie zwany „artystyczny świecznik". Wolał jednak iść własną drogą, nie zawsze łatwą, lecz kierowaną przez siebie samego, nie oddał swojej kariery w cudze ręce. Niektórzy widzą w tym artystyczną pozę - Dyjaka wyklętego, samotnika i indywidualistę. Mocnym głosem, śpiewa równie mocne utwory, w których - jak mówią sami fani - jest krew, żółć i łzy. Na rynku papierowych supermenów jest zjawiskiem - ocenia Jan Wołek.

Na nowej płycie „Pierwszy śnieg" Dyjak wraca do swoich ukochanych poetów i wierszy. Na album wybrał pieśni, w które wierzy. Pojawią się tu teksty Mirosława Czyżykiewicza, Jana Kondraka, Jacka Musiatowicza czy Roberta Kasprzyckiego. Dały mu one potężne pole do interpretacji, co już od lat jest cechą charakterystyczną jego twórczości. Ich oprawą muzyczną zajęli się w Marek Tarnowski (akordeon), Jerzy Małek (trąbki, aranżacje, produkcja), Michał Jaros (kontrabas), Grzegorz Jabłoński (piana) i Mateusz Modrzejewski (perkusja). Płytę promuje singiel „Miejsca przedmioty kształty drzwi". Jest to zapowiedź powrotu artysty do jego korzeni. Na koncercie w Krasnymstawie powinniśmy się, zatem spodziewać pięknej poezji, ważnych tekstów i muzyki w jedynej słusznej dla niego, molowej tonacji.

 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Luty 2018
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi