Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Koncert Marity Alban Juarez i Pawła Kaczmarczyka
 

Data wydarzenia: Sobota 11 lutego 2017   KDK Krasnystaw
 

Krasnostawski Dom Kultury oraz „Jazz z Wami” zapraszają 11 lutego 2017 roku o godz. 19:00 do Sali Widowiskowej na koncert walentynkowy Marity Albán Juárez & Pawła Kaczmarczyka.

Projekt powstał z inicjatywy Pawła Kaczmarczyka. Jest to hołd dla twórczości Elis Reginy - wokalistki i kompozytorki nurtu tropicalismo. Elis nagrała kilkadziesiąt płyt i była niezwykle popularna w Brazylii. Muzyka służyła jej do walki z rasizmem i klasizmem. Była aktywistką, której wolnościowe i feministyczne idee były niezwykle nośne w Ameryce Łacińskiej ubiegłego wieku. Elis Regina znana w świecie jazzu także dzięki swojej współpracy z Antonio Carlosem Jobimem i kultowej płycie „Elis&Tom”.

Muzycy zaprezentują twórczość Elis Reginy w składzie: Marita Albán Juárez- wokal, Paweł Kaczmarczyk – piano, Jose Manolo Albán Juárez – perkusja i Andrzej Święs – bass.

Marita Albán Juárez jest mistrzynią zarówno łagodnej bossa novy, jak i temperamentnego bolera ujętego w jazzowe ramy, a klimat, jaki stwarza na koncertach zawieszony jest gdzieś pomiędzy nostalgią a uśmiechem... Muzyka, którą wykonuje Marita tkwi w tradycji latynoamerykańskiej, nie tylko jazzowej, ale także ludowej. W jej żyłach płynie peruwiańska krew, a w głosie i interpretacjach słychać południowoamerykańską wrażliwość. Występowała na festiwalach „Warsaw Summer Jazz Days” i „Jazz na Starówce”. Marita Albán Juárez Quartet nagrała płytę „Aguas Calientes”, reinterpretującą idee stylów muzycznych mieszczących się w ramach latin-jazzu.

Paweł Kaczmarczyk to jeden z najbardziej cenionych pianistów młodego pokolenia, kompozytor, aranżer, lider. Jeszcze w czasie studiów w Instytucie Jazzu w Katowicach założył własne trio, z którym zdobył wiele znaczących nagród. Po debiutanckim krążku „Live” (nagroda TVP2), nagrał album „Audiofeeling”, który w ankiecie „Jazz Forum” został uznany za najlepszą płytę 2008. Rok później rozpoczął współpracę z niemiecką wytwórnią ACT (album „Complexity In Simplicity”). Po kilku latach przerwy zaskoczył fanów dwiema znakomitymi płytami: „Something Personal” i Vars & „Kaper Deconstruction”.

Koncert będzie częścią nowego ogólnopolskiego festiwalu - „Jazz w wami". Myślą przewodnią projektu jest popularyzacja i promocja przede wszystkim polskich artystów tworzących improwizowaną muzykę jazzową, a w szczególności tych młodych, stojących na początku swojej drogi artystycznej.

Obecnie jazz jest postrzegany przez wiele osób jako muzyka elitarna, trudna w odbiorze, przeznaczona dla wąskiego grona słuchaczy, wręcz niszowa. Ideą „Jazz z Wami" jest udowodnienie, że jest odwrotnie, że jazz to muzyka, która ma wiele barw i odcieni, dzięki czemu może trafiać do wielu osób.

Bilety na koncert w cenie 30 zł /w styczniu/ i 40 zł /w lutym/ do nabycia w kasie KDK oraz na www.bilety.krasnystaw.pl

 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Luty 2018
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi