Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Spektakl - Cudowna podróż KDK!

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na kolejny spektakl w ramach programu „Teatr Polska”. Dnia 19 listopada o godz. 16:00 w Sali Widowiskowej zagości warszawski Teatr Lalka z przedstawieniem „Cudowna podróż”. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl.

Przedstawienie „Cudowna podróż” realizowane jest na podstawie powieści jednej z najważniejszych autorek światowej literatury dla dzieci, szwedzkiej pisarki i noblistki - Selmy Lagerlof. Polską premierę przygotowali wybitni białoruscy artyści - Aleksiej Leliawskij i Aleksander Wachromiejew.

„Cudowna podróż” to opowiedziana zarówno w planie lalkowym jak i aktorskim historia małego chłopca – Nilsa. Pełna przygód i niespodzianek droga, którą główny bohater odbywa w towarzystwie ptaków, na tle poetyckiego pejzażu, przemienia jego życie. Ta tajemnicza wyprawa może stać się udziałem widzów w każdym wieku. W obsadzie spektaklu znaleźli się: Michał Burbo, Grzegorz Feluś, Aneta Harasimczuk, Roman Holc, Andrzej Perzyna, Mirosława Płońska-Bartsch, Olga Ryl-Krystianowska (gościnnie) i Piotr Twore. Przekład to dzieło Janiny Mortkowiczowej. Za adaptację odpowiadają Aleksandra Rembowska i Aleksiej Leliawskij, za scenografię i lalki natomiast Aleksander Wachramiejew. Muzykę skomponowała Natalia Czekała.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 16 listopada 2017
 

Con Amore relacja

5 listopada w kościele pw. świętego Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie odbyły się spotkania chóralne „Con Amore”. Wydarzenie stanowiło część realizowanego przez Krasnostawski Dom Kultury projektu „Kultura z Wami!”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017”. Pomysłodawczynią koncertu była Pani Grażyna Majchrowicz.
Tego dnia mieszkańcy Krasnegostawu mogli wysłuchać archidiecezjalnego chóru chłopięco-męskiego Pueri Cantores Lublinenses (Lublin) oraz złożonego z amatorów - zespołu Tarna-Vox (Tarnawatka). Prezentujący się jako pierwszy Tarna-Vox wykonał repertuar złożony z muzyki poważnej, pieśni partyzanckich, legionowych czy nawet afrykańskich. Występ uzupełniono kompozycjami żartobliwymi, skomponowanymi przez Karola Namysłowskiego („Żaby”, „Wśród wiosny”) oraz przebojem Leonarda Cohena „Hallelujah”. Chórem z charyzmą dyrygowała Wiesława Grabek-Woś, czego potwierdzeniem były głośne brawa pomiędzy utworami. „My nie koncertujemy, my modlimy się śpiewem”- zaznaczył przed występem chóru Pueri Cantores Lublinenses jego założyciel i dyrygent ks. mgr Attila Honti. W blisko godzinnym programie zespołu znalazły się dzieła Mozarmta, Gorczyckiego, Pitoniego czy Händla. Cześć z nich została wykonana a capella, w kilku na organach akompaniowała  Małgorzata Skwarzyńska.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 16 listopada 2017
 

Zaduszki Jazzowe w KDK

Serdecznie zapraszamy na ZADUSZKI JAZZOWE - w Krasnostawskim Domu Kultury zagra TUBIS TRIO. Koncert odbędzie się 17 listopada 2017 r. o godz. 19:00
w Sali Widowiskowej. Bilety cenie 30 zł i 20 zł ulgowy dla uczniów i seniorów do kupienia w kasie KDK oraz na stronie www.bilety.krasnystaw.pl

Tubis Trio po wydaniu płyty koncertowej Live In Luxembourg powraca z pierwszą płytą studyjną. „The Truth” jest jego debiutem w holenderskiej wytwórni Challenge Records. Płyta ukazała się 8 września 2017 roku. Nagranie zawiera 10 kompozycji autorskich Macieja Tubisa, które wyróżniają się dużą melodyjnością wymykając się typowo jazzowej estetyce. Jednak improwizacja jest najważniejszą częścią tej muzyki, definiującą jednocześnie stylistykę. „To jest nasza historia, nasze emocje. Żadnej chłodnej kalkulacji. Żywa reakcja publiczności na naszych koncertach to potwierdza. Chcemy naszą radością z muzykowania podzielić się z innymi. Jazz, nie jazz. Nie ma znaczenia. Liczy się tylko prawda.”
Zespół występuje w składzie: Maciej Tubis – fortepian, Paweł Puszczało – kontrabas, Przemek Pacan – perkusja. Więcej o zespole: www.facebook.com/tubistrio i www.tubistrio.com

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 15 listopada 2017
 

Patriotyczne szlagiery w KDK

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 11 listopada 2017 r. o godz. 16:00 na koncert z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości pt. „Patriotyczne szlagiery”. Najbardziej znane i popularne utwory wykonają Chór Krasnostawskiego Domu Kultury, Chór Męski KDK, Młodzieżowy Chór Amicus KDK oraz soliści Piotr Jaworski i Cezary Bojankowski. Nie zabraknie również wspólnego śpiewania przy akompaniamencie akordeonu. Koncert odbędzie się w Sali Widowiskowej – wstęp wolny

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 07 listopada 2017
 

Premiera spektaklu - Powróćmy jak za dawnych lat... w KDK

Krasnostawski Dom Kultury i Lubelski Uniwersytet Trzeciego Wieku - filia w Krasnymstawie zapraszają 10 listopada o godz. 16.30 na spektakl kabaretowo – muzyczny oparty na szlagierach okresu lat 20 i 30 XX wieku pt. „Powróćmy jak za dawnych lat...”. Inscenizacja jest częścią realizowanego przez KDK projektu „Kultura z Wami!”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017”. Inicjatorką wydarzenia jest Pani Małgorzata Antoniak.

Przedstawienie opowiada o kulturze i życiu artystycznym w pierwszej połowie XX wieku. Zostanie zrealizowane w formie kawiarenki literackiej, przywołującej osiągnięcia i twórczość artystów tamtego okresu.

Reżyserem „Powróćmy jak za dawnych lat...” jest instruktor Krasnostawskiego Domu Kultury Hovhannes Aleksanyan. Scenariusz to wspólne dzieło słuchaczy uniwersytetu. Za choreografię odpowiada Krystyna Kobylańska, natomiast aranżację muzyczną przygotowała Małgorzata Lulek.

Nadrzędnym celem inicjatywy jest aktywizacja i pogłębienie współpracy pomiędzy osobami w wieku 60+ w zakresie czynnego spędzania wolnego czasu oraz upowszechniania kultury. Twórcy chcą dotrzeć także do młodszych pokoleń. Spektakl ma uzupełnić jego odbiorcom wiedzę na temat kultury i obyczajów sprzed blisko stu lat.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 07 listopada 2017
 

Konferencja dla młodzieży za nami

27 października w Krasnostawskim Domu Kultury z inicjatywy Weroniki Kasprzak (Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Krasnymstawie) odbyła się konferencja „Przedsiębiorczość i kreatywność drogą do sukcesu".  Wydarzenie stanowiło część projektu „Kultura z Wami!" realizowanego przez KDK, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017”.

W konferencji wzięło udział blisko 200 uczniów reprezentujących szkoły powiatu krasnostawskiego, głównie osób zmagających się z wyborem dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej. 

Wprowadzeniem do zasadniczej części wydarzenia były przemowy dyrektora Krasnostawskiego Domu Kultury – Damiana Kozyrskiego, wicestarosty krasnostawskiego – Henryka Czernieja oraz zastępcy burmistrza Krasnegostawu – Wojciecha Kowalczyka. Następnie zgodnie z programem prelekcje wygłosili: dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP - Mariusz Ostrowski, Weronika Pazyna  i Julia Łusiak - reprezentujące krasnostawskie Centrum Charytatywne Caritas  oraz Katarzyna Matysiak z Powiatowego Urzędu Pracy Krasnymstawie.  Istotę  Młodzieżowych Centrów Kariery OHP przybliżyły Katarzyna Józefacka i Eliza Mazurek - doradczynie zawodowe z MCIZ OHP w Chełmie.

Uwagę zebranych skupiła na sobie Monika Semczuk - Sołek (Certyfikowany Psychoterapeuta, członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej i Polskiej Federacji Psychoterapii) prezentując wykład „Sukces zaczyna się w nas”. Duże emocje wzbudziła  debata „Moja ścieżka kariery - czy istnieje sposób na sukces?”. Na pytania młodych osób odpowiadali związani z Krasnymstawem: Karol Sidorowski (grafik komputerowy „freelancer”, prezes Lubelskiego Klubu Futbolu Amerykańskiego), Mateusz Prucnal (psycholog, manager, coach, prezes zarządu fundacji na rzecz rozwoju „Inspirator”),Tomasz Kmicic (szef Wydziału Wdrożeń Systemów Mobilnych i Platformy Connector w Asseco Business Solution S.A.), Kazimierz Ruszniak (Prezes Zarządu Energoremont Sp. z o.o.), Renata Świętanowska (hodowca koni, właścicielka Stajni Adrenalina). Moderatorem dyskusji był Piotr Tytoń (właściciel Studia Edukacji i Rozwoju Osobistego, trener biznesu i rozwoju osobistego).

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 06 listopada 2017
 

PLAN IMPREZ KRASNOSTAWSKIEGO DOMU KULTURY – LISTOPAD 2017

5 listopada, godz. 16:00

Spotkania chóralne „Con Amore”

Koncert Chóru Tarna-Vox pod dyrekcją Wiesławy Grabek-Woś i Archidiecezjalnego Chóru Chłopięco-Męskiego „Pueri Cantores Lublinenses” pod dyrekcją ks. Attili Hontiego, w ramach projektu Kultura z Wami! Wstęp wolny

Miejsce: Kościół pw. św. Franciszka Ksawerego

Organizator: KDK, Grupa Inicjatywna

 

10 listopada, godz. 16:30

Premiera spektaklu „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”

Premiera spektaklu „Lata dwudzieste, lata trzydzieste” przygotowanego przez słuchaczy Uniwersytetu III Wieku w Krasnymstawie w ramach projektu Kultura z Wami! Wstęp wolny

Miejsce: Sala Widowiskowa

Organizator: KDK, Uniwersytet III Wieku w Krasnymstawie

 

11 listopada, godz. 16:00

Koncert „Patriotyczne szlagiery”

Koncert z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości, podczas którego wystąpią Chór KDK, Chór Męski KDK, Chór Młodzieżowy Amicus wraz z solistami

Miejsce: Sala Widowiskowa

Organizator: KDK

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 01 listopada 2017
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Listopad 2017
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi