Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Latawce Poetyckie 2017

Już po raz trzeci zapraszamy wszystkich miłośników poezji, prozy i muzyki na Latawce Poetyckie. W tym roku ich formuła została wzbogacona o spotkanie autorskie oraz dodatkowy koncert. Impreza zacznie się o 17.30 w piątek 28 lipca na dziedzińcu Dworku Starościńskiego, czyli siedzibie Centrum Integracji Społecznej w Krasnymstawie. Organizatorami imprezy są Krasnostawski Dom Kultury, z ramienia którego pieczę nad imprezą trzyma Marta Zorska oraz współpracujący z instytucją  Konrad Grochecki, historyk, archeolog, animator kultury.

Na Latawcach Poetyckich 2017 będziemy gościć Stefana Dardę, pisarza, którego możemy określić jako mistrza polskiej literatury grozy. Debiutował w 2008 roku powieścią „Dom Na Wyrębach”, później wydał cztery tomy cyklu „Czarny Wygon” – akcja książek umieszczona była na Roztoczu, każdy z mieszkańców naszego miasta zna miejsca, które tam się pojawiają jak Guciów czy Zwierzyniec. W cyklu mamy również wątek krasnostawski. Nie są to jednak wszystkie dzieła Dardy. Autor, co trzeba podkreślić, zdobył wiele prestiżowych cenionych nagród. W czerwcu bieżącego roku miała miejsce premiera kolejnej książki Stefana Dardy „Nowy Dom na Wyrębach”. Jest to kontynuacją jego pierwszej powieści.

Stałym punktem Latawców jest „Krasnyslam”, czyli turniej poetycki w którym wziąć będą mogli udział poeci, ale nie tylko, każdy kto będzie chciał spróbować swoich sił w poezji lub w jakimś krótkim opowiadaniu może je przedstawić widowni, która będzie głosowała. Jest jednak tylko jeden warunek, teksty musza być autorskie. Dla zwycięzcy przewidywana jest miła niespodzianka.   

Całe spotkanie uświetni koncert zespołu Lia Fáil Duo. Będzie to spora dawka muzyki zarówno irlandzkiej, jak i poezji śpiewanej, miedzy innymi usłyszymy ciekawe aranżacje ze słowami Edwarda Stachury. Tak sami o sobie piszą członkowie zespołu: „Powstaliśmy. Gramy. Zmieniamy się. Muzyka się zmienia. Muzyka nas zmienia. Kochamy grać!”. Jak wiemy z miłości rodzi się najpiękniejsze, więc spodziewamy się na Latawcach Poetyckich dobrej muzyki i słów.

Nie można również zapomnieć o zespole Domy Towarowe, już trzeci raz jego członkowie włączają się do Latawców Poetyckich. Leszek Szymaniak i Marek Grzywna tworzą eksperymentalną muzykę elektroniczną w klimacie industrialu.

Na zakończenie będzie można porozmawiać o kulturze i sztuce przy wspólnym ognisku.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 25 lipca 2017
 

MAGDA STACHULA – SPOTKANIE AUTORSKIE

Zapraszam 27 lipca 2017r. (czwartek)

o godzinie 16:00

do Biblioteki Powiatowej

na spotkanie

z MAGDĄ STACHULĄ

autorką książki „Trzecia” (ukazała się 5 lipca br.)

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 25 lipca 2017
 

Rzeźby ludowe w KDK

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy rzeźby ludowej.  Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć prace sześciu twórców pochodzących z terenu Województwa Lubelskiego. Są to: Adam Lipa, Stanisława Mąka, Jan Pawłowski, Danuta Perestaj, Ryszard Staiński oraz Jan Uścimiak. Wszyscy wyżej wymienieni autorzy od wielu lat tworzą w kanonie sztuki ludowej. Każdy z nich należy do Stowarzyszenia Twórców Ludowych lub do Klubu Twórców Ludowych działającego przy Krasnostawskim Domu Kultury. Mają na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień w konkursach i przeglądach.

Podczas wernisażu będzie można porozmawiać z autorami, poznać techniki trudnej sztuki rzeźbienia, a także zakupić unikatowe dzieła.

Otwarcie wystawy odbędzie się 26 lipca 2017 r. o godz. 15:00 w Galerii Krasnostawskiego Domu Kultury. Wystawę będzie można oglądać do dnia 16.08.2017 roku.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 25 lipca 2017
 

Artystycznie i wakacyjnie w KDK

W dniach 3-7 lipca 2017 roku w Krasnostawskim Domu Kultury miał miejsce wakacyjny wypoczynek z programem profilaktycznym dla dzieci. Na organizację przedsięwzięcia zostało przyznane dofinansowanie  ze środków publicznych zaplanowanych w Miejskim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  na rok  2017. W dniach od poniedziałku do czwartku odbywały się zajęcia zamknięte, trwające po 4 godziny dziennie, w których wzięło udział 25 dzieci w wieku 6-12 lat.

W poniedziałek spotkanie rozpoczęto zabawami integracyjnymi, by młodzi uczestnicy mogli się lepiej poznać. Gry i zabawy przeprowadzili Karolina Gołębiowska i Stanisław Kliszcz - instruktorzy KDK.  Następnie, Bogumiła Prymarczuk z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krasnymstawie przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat bezpiecznego i zdrowego wypoczynku. Kolejnym punktem dnia były zajęcia muzyczne, podczas których instruktor KDK Radosław Drzazga zaprezentował uczestnikom instrumenty wchodzące w skład zespołu rockowego. Chętni mogli spróbować gry na gitarze, pianinie lub perkusji. Spotkanie zakończyła mini dyskoteka z największymi przebojami muzyki tanecznej.

We wtorek odbyły się zajęcia z rękodzieła artystycznego poprowadzone przez Dorotę Przemorską. Na warsztatach uczestnicy stworzyli z tektury i suchych kwiatów oryginalne i wyjątkowe zegary. Kolejne zajęcia tego dnia, to „Zbiórka Harcerska”. Poprowadziła ją Karolina Gołębiowska - Drużynowa Krasnostawskiej Drużyny ZHP. Podczas tego spotkania młodzi uczestnicy poznali historię polskiego harcerstwa, jego symbole, nauczyli się kilku sposobów szyfrowania i wiązania węzłów.

W środę pierwsze zajęcia to warsztaty teatralne, które prowadziła Julia Gleń. Poprzez zabawę zapoznała ona uczestników z formami teatralnej ekspresji, zaprezentowała ćwiczenia oddechowe i fizyczne. Następnie młodzi uczestnicy wzięli udział w warsztatach z Twórcą Ludowym. W tej roli zaprezentowała się Teresa Nowak, członkini Klubu Twórców Ludowych.  Pod jej okiem dzieci stworzyły obrazy na szkle.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 24 lipca 2017
 

Krasnystaw ROCK! 2017

Dnia 22 lipca o godz. 18.00 w Rynku Miejskim w Krasnymstawie odbędzie się kolejna edycja organizowanego przez Krasnostawski Dom Kultury przeglądu „Krasnystaw Rocks!”. Impreza ma na celu odkrywanie i promowanie nowych, głównie rockowych zespołów z Lubelszczyzny. Wydarzenie na trwale wpisało się w kalendarz dużych imprez muzycznych w naszym województwie i już po raz siódmy będzie gościć fanów gitarowego grania.

Koncert rozpocznie The Broken Knife z charyzmatyczną wokalistką Roksaną Kostrzewską. Zespół powstał we wrześniu 2016 roku. Tworzą go Roksana Kostrzewska (wokal), Oktawian Gajewski (perkusja), Patryk Szymiło (gitara basowa), Kamil Szałacha (gitara), Kuba Magdziak (gitara). Wykonują muzykę z pogranicza hard rocka i metalu. W styczniu 2017 roku nagrali składającą się z trzech utworów debiutancką epkę. Na koncertach wykonują głównie autorskie kompozycje. Opisują w nich przeżycia, emocje, które towarzyszyły im na różnych etapach życia, ale nie tylko. Starają się być jak najbardziej prawdziwi i oryginalni. Poważnie myślą o karierze muzycznej. Na koncie mają m.in. występy na „Zamojskiej majówce" i przeglądzie „Eksplozja". Przygotowują się również do koncertów na „Palinocce pod Światowidem” i „Chmielakach Krasnostawskich 2017”.
Więcej:
Facebook:
https://www.facebook.com/TheBrokenKnifeBand

Instragram:
https://www.instagram.com/the_broken_knife_official
YouTube:
http://bit.ly/2uMS751

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 16 lipca 2017
 

Premiera utworu - Kultura z Wami!

23 czerwca w Krasnostawskim Domu Kultury podczas spotkania podsumowujące pierwszą część projektu „Kultura z Wami!”, miała miejsce premiera utworu powstałego w ramach warsztatów „Robimy Hip-hop”. Kawałka możecie posłuchać na Soundcloudzie, na Facebooku KDK został udostępniony klip do niego, zmontowany z materiału zarejestrowanego podczas realizacji projektu.

Warsztat „Robimy Hip-hop” poprowadził Przemysław „Golden” Adach. Golden to pochodzący z Krasnegostawu producent muzyczny, wokalista, współtwórca projektów Złote Twarze i Ptaki Drapieżne. Dwukrotnie nominowany do Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych „Żurawie”. Znany w środowisku hip-hopowym ze współpracy m.in. z Miuoshem, Biszem, Onarem czy DJ Vadimem. Komponuje muzykę z pogranicza trip-hopu, chilloutu, downtempo, electro-soulu z naciskiem na granie liveactów producenckich.

Wydarzenie było częścią projektu „Kultura z Wami!”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017″. Celem minimum warsztatu było stworzenie tekstu utworu, uwzględniającego stan kultury krasnostawskiej i potrzeby lokalnych artystów. Dzięki Przemkowi udało się o wiele więcej. Przygotował podkład, poskładał w jeden kawałek powstałe tego dnia wersy i strofy, a na koniec wyprodukował całość. W warstwie muzycznej wykorzystane zostały dźwięki instrumentów zarejestrowanych podczas warsztatów. W „Kulturze z Wami!” zagrali: Amelia Gałęzowska, Radosław Drzazga – trąbki, Adrian Sroczyński – puzon, Wojciech Machejus, Piotr Jaworski – perkusjonalia, Mateusz Bożko – elektronika. Słowa napisali i je wyrapowali: Przemysław „Golden” Adach, Adrian Sroczyński, Mariusz Kołodziejczyk, Agnieszka Wolanin, Urszula Kmieć, Karolina Gołębiowska i Piotr Jaworski. Na potrzeby promocyjne zespół przybrał nazwę KDK Skład.

„Stworzyliśmy od podstaw bit. Zgraliśmy elementy perkusji, instrumentów i chórków. Zsamplowaliśmy szalone operowe arie Piotrka, napisaliśmy teksty i nagraliśmy. Dla większości z uczestników był to pierwszy raz z mikrofonem w życiu ale chyba wycisnęliśmy z siebie co się dało” – tak o utworze mówi Golden.

Projekt zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017”.

Soundcloud:
https://soundcloud.com/user-783934595/kdk-sklad-kultura-z-wami

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 12 lipca 2017
 

Clown Circus Show w Krasnymstawie

Krasnostawski Dom Kultury serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w piątek 7 lipca o odz. 11:00 na Dworek Starościński (ul. Sikorskiego 10) na warsztaty i widowisko cyrkowe The Clown Circus Show Ruphert and Rico.

Na ten dzień letniej zabawy klauni przygotowali zupełnie nowe - jeszcze bardziej atrakcyjne widowisko – rewelacyjna, dynamiczna fabuła, fantastyczne piosenki dla dzieci, clownada, gagi cyrkowe oraz wiele atrakcji i niespodzianek!!!

Tylko tego dnia dzieci zobaczą rewelacyjne olbrzymie tańczący klauni, deszcze confetti, fajerwerki confetti, deszcze świecących baniek mydlanych, rewelacyjne kolorowe dymy estradowe, fontanny zimnych ogni - a to wszystko w czasie wyśmienitej trzygodzinnej zabawy!

Impreza odbędzie się w ramach projektu Wakacje z Krasnostawskim Domem Kultury dofinasowanego ze środków profilaktyki Miasta Krasnystaw.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 05 lipca 2017
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Lipiec 2017
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi