Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Walentynki w KDK

Uwaga, mali i duzi fani kina, spotkanie z rzutnikiem "ANIA". Bajki z lektorem, muzyka z płyt, klimat PRL. Będziemy wyświetlać bajki jakich nie znacie, a każdy uczestnik dostanie słodki walentynkowy upominek. 

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 12 lutego 2018
 

Konkurs Twórczości Miłosnej - Ja Cię kocham, a Ty pisz!

W sobotę, 17 lutego o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Krasnostawskiego Domu Kultury już po raz jedenasty rozstrzygnięty zostanie Konkurs Twórczości Miłosnej     „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” im. Mariusza Kargula. Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło blisko 300 zestawów autorskich, czyli około 900 wierszy. Ich oceny podjęło się jury w składzie: Dorota Ryst (poetka, redaktor naczelna Internetowej Gazety Kulturalnej Salonu Literackiego), Waldemar Taurogiński (wydawnictwo „Tawa”) i Marcin Jurzysta (poeta, literaturoznawca i krytyk literacki).
Ogłoszenie werdyktu jury poprzedzi recital duetu Tuwim Basem. Projekt Piotra Szelesta i Pawła Wądołowskiego stanowi próbę połączenia wybranych utworów Juliana Tuwima z aranżacjami, które do tej pory nie były kojarzone z poezją. Nieoczywiste instrumentarium (głos, gitara basowa oraz instrumenty perkusyjne) pozwala wyeksponować warstwę tekstową wykonywanych piosenek, pokazując jednocześnie, że poezja śpiewana nie musi być tylko „krainą łagodności”. Tuwim Basem to wiersze z pulsem i rytmem, podane z odrobiną pieprzu.

Po wręczeniu nagród laureatom i podsumowaniu konkursu porozmawiamy z Kamilem Sipowiczem – poetą, filozofem, rockmanem, dziennikarzem. Tematy poruszane w trakcie spotkania oscylować będą wokół zagadnień z jego książek: „Ramona, Mila, Bobo i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt” i „I znowu pogrzeb we wrześniu”, a także poezji związanej z Roztoczem. W tym roku dodatkowo Krasnostawski Dom Kultury wprowadzi w życie sugestie jurorów poprzednich edycji konkursu, zapraszając na otwarte warsztaty literackie   pn. „Jak pisać wiersze o miłości”. Rozpoczną się one tego dnia o godz. 13.00. Poprowadzi je Dorota Ryst. Wspólnie z nią uczestnicy porozmawiają o tym, czy da się jeszcze napisać dobry, ciekawy i niebanalny wiersz o miłości. Zastanowią się, czego unikać i jak wyrazić to, co wszyscy kiedyś przeżywaliśmy i przeżywać będziemy, w sposób prawdziwy, a zarazem interesujący dla czytelnika. Poprzez warsztaty postaramy się wskazać drogi twórczych poszukiwań. Zachęcamy do przyniesienia własnych, gotowych już wierszy. Przewidujemy też ćwiczenia – liczymy na to, że na tych warsztatach powstaną całkiem nowe, wspaniałe utwory.
Rozstrzygnięcie Konkursu Twórczości Miłosnej, „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” im. Mariusza Kargula patronatem medialnym objęli: „Zamojski Kwartalnik Kulturalny”, „Nestor” i  „Salon Literacki”. Wsparcia finansowego udzieliła restauracja Krasna Chata.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 12 lutego 2018
 

Wernisaż wystawy malarstwa Urszuli Olczyńskiej w Bibliotece Powiatowej

26 stycznia 2018r. odbył się wernisaż wystawy malarstwa Urszuli Olczyńskiej, która zaprezentowała 28 obrazów pochodzących z różnych okresów jej twórczości.

Artystka urodziła się i mieszka w Biłgoraju, gdzie pracuje w szkole podstawowej. Mówiła, że miejsce urodzenia miało duży wpływ na to, jak widzi świat i jak maluje: „Odkąd pamiętam, w moim domu panowała artystyczna atmosfera. Mama – absolwentka Liceum Plastycznego w Zamościu – z zamiłowaniem malowała kompozycje kwiatowe w wazonach. Wiosną kaczeńce, tulipany, jesienią astry, zimą cyklameny. Pełna pomysłów, niewielkim kosztem aranżowała wnętrza naszego mieszkania w oryginalny sposób. Pamiętam lniane firany w ażurową, delikatną kratkę, futrzak na podłodze  imitujący łaciatą, kocią sierść, ogromne oleandry w drewnianych skrzynkowych donicach. Prostota, wysmakowanie – do dzisiaj preferuję ten styl. W dzieciństwie rysowałam portrety koleżanek i ukochane koty. Potem opuściłam dom. Najpierw  ukończyłam Liceum Plastyczne w Zamościu, a następnie studia artystyczne w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, otrzymałam dyplom w pracowni malarstwa prof. Mariana Stelmasika. Po kilkuletniej przerwie po ukończeniu studiów, wróciłam do malowania. Przestały mi wystarczać tematy plenerowe – z natury. Wróciły wspomnienia z wczesnego dzieciństwa, miesiące spędzone u dziadków na wsi. Jak kadry z filmu pojawiły się sceny nawlekania tytoniu przed zmierzchem; babcia zaczyniająca ciasto na pieróg gryczany, gdy na dworze jeszcze ciemno; dziadek golący się brzytwą przed lusterkiem ustawionym w pudełku zdobionym w góralskie motywy; ciocia Marynia podlewa swoje ukochane kwiaty zwieszające się z szaf, półek, w pokoju pełnym szydełkowych serwetek …”

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 01 lutego 2018
 

Konkurs Poetycki im. Anny Kamieńskiej

Krasnostawski Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie serdecznie zapraszają autorów zamieszkałych na terenie Województwa Lubelskiego do udziału w XXIII Konkursie Poetyckim im. Anny Kamieńskiej na zbiór poezji wydanych w roku 2016, bądź w roku 2017. Celem Konkursu jest promocja poezji oraz docenienie autorów i wydawnictw z terenu Województwa Lubelskiego. Regulamin Konkursu poniżej:

REGULAMIN XXIII KONKURSU POETYCKIEGO im. ANNY KAMIEŃSKIEJ

1. Organizatorem XXIII Konkursu Poetyckiego im. Anny Kamieńskiej jest Krasnostawski Dom Kultury.
2. Współorganizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie.
3. W Konkursie mogą brać udział wszyscy autorzy bez względu na przynależność  do związków twórczych, zamieszkali na terenie Województwa Lubelskiego.
4. Zgłoszenia nadsyłać mogą autorzy, wydawnictwa, stowarzyszenia oraz związki twórcze.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 01 lutego 2018
 

Damian Ukeje zagra w KDK!

Serdecznie zapraszamy dnia 10 lutego o godzinie 19:00 do Krasnostawskiego Domu Kultury na koncert DAMIANA UKEJE - zwycięzcy programu The Voice of Poland!

W koncercie usłyszymy autorskie utwory Damiana oraz utwory z repertuaru legendarnego JOHNNY CASHA!

Z okazji zakończenia ferii, zakończenia karnawału i święta zakochanych wstęp na koncert będzie bezpłatny!

Damian Ukeje karierę muzyczną rozpoczął w wieku 13 lat grając w różnych kapelach rockowych oraz bluesowych. W roku 2011 trafił do programu The Voice Of Poland. Jego charakterystyczny, szczery głos natychmiast pomógł mu zaskarbić sympatię widzów i zapewnił wygraną.

Niecały rok później ukazał się debiutancki album sygnowany nazwiskiem wokalisty. Płytę zapowiadał singiel „Bezkrólewie” - jak twierdzi sam artysta, utwór będący „fuzją buntu i rockowej szarpaniny”. Numer bardzo szybko wspiął się na szczyty rockowych list przebojów polskich rozgłośni radiowych.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 01 lutego 2018
 

PLAN IMPREZ KRASNOSTAWSKIEGO DOMU KULTURY – LUTY 2018

do 9 lutego

Ferie z KDK

Od 29.01 do 2.02 zajęcia dla 25 dzieci z wcześniejszymi zapisami. Od 5.02 do 9.02 otwarte zajęcia taneczne. Szczegóły na www.kultura.krasnystaw.pl

Miejsce: KDK

Organizator: KDK

 

10 lutego, godz. 14:00

Ostatkowy Bal Seniora

Miejsce: Sala Konferencyjna

Organizator: Klub Seniora KDK

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 29 stycznia 2018
 

Wernisaż wystawy - Anioły

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na wystawę „Anioły” prezentującą rzeźby wykonane przez twórców ze Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Otwarcie wystawy odbędzie się 7 lutego o godz. 15.00 w Galerii KDK.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 29 stycznia 2018
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Luty 2018
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi