Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Bal Sylwestrowy w Gościńcu na Stoku

Zapraszamy na Bal Sylwestrowy do Gościńca na Stoku w Bobliwie !

Początek o godz. 20.00

Zapisy tel. 603 933 038, 609 175 577

Gra  zespół Etylen

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 09 grudnia 2017
 

Tradycyjne ozdoby choinkowe w KDK

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza w środę 13 grudnia o godz. 15:00 do Galerii na wernisaż wystawy „Tradycyjne ozdoby choinkowe”

Na wystawie będzie można obejrzeć ozdoby świąteczne wykonane tradycyjnymi metodami przez twórców ze Stowarzyszenia Twórców Ludowych.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 09 grudnia 2017
 

Święto Kina także w Krasnymstawie!

Zapraszamy na ŚWIĘTO KINA do krasnostawskiego kina MORSKIE OKO - w dniach 9 i 10 grudnia bilety na wszystkie seanse w cenie 12 złotych!

Już w najbliższy weekend, 9-10 grudnia widzowie z całej Polski będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu - po raz czwarty odbędzie się ogólnopolskie „Święto Kina”. Celem akcji jest popularyzowanie kinematografii, kultury chodzenia do kina i oglądanie filmów na dużym ekranie. W te dni ceny biletów we wszystkich kinach biorących udział w akcji zostaną obniżone do 12 złotych. Patronat nad akcją objął Polski Instytut Sztuki Filmowej, a ambasadorami zostali: Joanna Moro, Sandra Staniszewska, Antek Królikowski, Marcin Kwaśny, Andrzej Młynarczyk oraz przedstawiciele najmłodszego pokolenia aktorów: Julia Kostow i Mateusz Winek.

Polskie kino przeżywa okres rozkwitu. Szacuje się, że w roku 2017 sprzedanych zostanie ponad 60 mln biletów. Rodzime produkcje cieszą się ogromną popularnością i zdobywają wiele prestiżowych nagród. Wymienić można tu m.in.: „Cichą Noc” Piotra Domalewskiego czy „Najlepszego” w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

Polskie kino ma co celebrować. Dlatego i w tym roku, już po raz czwarty odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - „Święto Kina”. We wszystkich kinach biorących udział w akcji ceny biletów na seanse 2D zostaną obniżone do 12 złotych, a w przypadku seansów 3D będzie obowiązywać tylko dopłata za okulary – w Krasnymstawie bez dopłaty!

Tegoroczną akcję wspierają znani i popularni aktorzy: Joanna Moro, Sandra Staniszewska, Julia Kostow, Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Andrzej Młynarczyk i Mateusz Winek.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 08 grudnia 2017
 

Najlepsza komedia roku w KDK!

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 15 grudnia o godz. 17.00 do Sali Widowiskowej na spektakl „Przepraszam, co Pan tu robi?”. Bilety w cenie 85 zł do nabycia w Kasie KDK i na stronach: www.bilety.krasnystaw.pl, www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl, www.ebilet.pl i www.agencjadiabel.pl.

Absurdalne dialogi, błyskotliwe riposty, popkulturowa erudycja i sytuacje, w które bohaterowie zapędzają się z coraz większym entuzjazmem. Perypetie postaci z „Przepraszam, co Pan tu robi?” są bliskie każdemu z nas. Zobaczymy w nich siebie, wujka czy sąsiada. Nie jest to kolejna adaptacja angielskiej sztuki. Rozśmieszy, zaskoczy, momentami oburzy. Po obejrzeniu tej komedii, będziesz miał więcej pytań niż odpowiedzi. Pytań, na które odpowiedzieć musisz sobie sam. Pięć osób, siedem osobowości i jedna szafa. Co z tego wyniknie? Przyjdź i przekonaj się sam!

Występują (zamiennie): Maria - Agnieszka Wielgosz / Aleksandra Szwed, Krystyna - Anna Korcz / Małgorzata Kosik, Jan - Bartosz Żukowski / Kazimierz Mazur, Karol - Wojciech Błach / Łukasz Konopka, Michał - Waldemar Obłoza / Paweł Okoński / Andrzej Niemirski. Spektakl według pomysłu Arkadiusza Pawlaka wyreżyserował Arkadiusz A. Grochot.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 08 grudnia 2017
 

PLAN IMPREZ KRASNOSTAWSKIEGO DOMU KULTURY – GRUDZIEŃ 2017

2 grudnia, godz. 19:00

Koncert Tymona Tymańskiego

Koncert Tymona Tymańskiego w repertuarze The Beatles. Bilety 30 zł

Miejsce: Sala Widowiskowa

Organizator: KDK

 

4 grudnia, godz. 10:00

Koncert poezji śpiewanej

Występy młodzieży szkolnej w ramach przeglądu poezji śpiewanej organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjanych Nr 2

Miejsce: Sala Widowiskowa

Organizator: ZSP nr 2, KDK

 

5 grudnia, godz. 8:00

Spektakle edukacyjne dla dzieci

Miejsce: Sala Widowiskowa

Organizator: Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 30 listopada 2017
 

Tymon Tymański wystąpi w KDK!

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 2 grudnia o godz. 19.00 do Sali Widowiskowej na koncert Tymona Tymańskiego. Artysta przedstawi repertuar złożony głównie z utworów zespołu The Beatles. Będą to autorskie interpretacje hitów bandu wszechczasów w świeżych, współczesnych aranżacjach. Nie powinno także zabraknąć kompozycji z płyt formacji, których Tymański był założycielem lub liderem tj. Kur, The Transistors czy Tymon i Trupy. Bilety na koncert w cenie 25 zł w listopadzie i 30 zł w grudniu do nabycia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Słuchaj więcej”. To nowy ogólnopolski cykl koncertowy pod marką „yMusic” prezentujący zmagania artystów z repertuarem swoich muzycznych idoli.

Tymon Tymański to polski wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, poeta, prozaik; twórca pojęcia yass. Oprócz wspomnianych we wstępie projektów udzielał się także w Miłości, Czanie, NRD, Maśle, Poganach, The Users, Tymański Yass Ensemble Polish Brass Ensemble, Jazz Out. Buddysta zen.. Współpracował m.in. z Lesterem Bowiem, Johnem Zornem, Lechem Janerką, Robertem Brylewskim, Antonim Gralakiem, Mikołajem Trzaską, Leszkiem Możdżerem czy Wojciechem Mazolewskim.

Na kartach historii polskiej muzyki zapisał się przede wszystkim za sprawą formacji Miłość, która była najciekawszym jazzowym zjawiskiem polskiej sceny lat 90-tych. Sukcesy osiągał także w innych gatunkach muzycznych. Statusu kultowej nabrała pierwsza płyta Kur „P.O.L.O.V.I.R.U.S.".Wielkim sukcesem grupy Tymon & The Transistors okazała się ścieżka dźwiękowa nagrana do filmu „Wesele” Wojtka Smarzowskiego. Sowizdrzalską trylogię uzupełnia „Polskie Gówno"- zbiór utworów z musicalu pod tym samym tytułem. Utwory z tych trzech albumów doczekały się milionowych odsłon na YouTube. W 2014 roku na płycie „Rock’n’Roll” Tymański z powodzeniem zaprezentował własne wersje kompozycji Elvisa Presleya, Davida Bowie czy The Beatles. Do twórczości tych ostatnich sięgnął ponownie przed rokiem, na trasie „Spragnieni Lata” wykonując utwory z „The White Album”. Przygodę z muzyką Wielkiej Czwórki kontynuuje w ramach projektu „Słuchaj więcej”.  Pod solowym, koncertowym szyldem „One Man Show” prezentując dodatkowo swoje inne artystyczne dokonania.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 29 listopada 2017
 

O alkoholu w kosmosie

Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Z Nestorem do gwiazd”.

„O alkoholu w kosmosie” opowie w interesujący i na pewno  

niebanalny sposób dr Wiesław Krajewski,

który jest od wielu lat pasjonatem astronomii.

Później  będziemy obserwować niebo przez teleskop.

 Termin:

28 listopada (wtorek) 2017r. godzina 17.00.

Biblioteka Powiatowa.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 26 listopada 2017
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Grudzień 2017
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi