Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Chmielaki Krasnostawskie 2017

Zapraszamy na

47. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów
„Chmielaki Krasnostawskie”

18-20 sierpnia 2017 r.

Mapka imprezy

Więcej informacji na stronie
www.chmielaki.pl

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 11 sierpnia 2017
 

Disco i tradycja w Rynku!

Dnia 6 sierpnia o godz. 18:00 w krasnostawskim Rynku odbędzie się impreza muzyczna „Weselne disco z tradycją w rynku". W repertuarze weselnym zaprezentują się: kapele ludowe „Łopieńczacy”, „Stryjowiacy” i „Siennica” oraz zespoły disco polo „Trio Top” i „Mondeo”.

Wydarzenie będzie się składało z dwóch części. Pierwszą o charakterze bardziej tradycyjnym, ludowym otworzą Łopieńczacy. Kapela działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łopienniku Górnym od 1995 roku, z powodzeniem kultywując tradycję regionu. Kapela wykonuje utwory ludowe i biesiadne. Występuje zarówno na imprezach o zasięgu lokalnym jak i ogólnopolskim. Na swoim koncie ma m.in. koncerty w ramach Chmielaków Krasnostawskich czy Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Po nich zagrają Stryjowiacy, a na zakończenie bloku Kapela Ludowa „Siennica”. „Siennica” w swym repertuarze wykorzystuje poezję ludową z okolic Siennicy Różanej. W szerokim wachlarzu wykonywanych przez nią utworów znaczące miejsce mają przyśpiewki, pieśni weselne i obrzędowe. Kult swojskości, rdzenność, trwały związek z regionem i muzyczna kreatywność to charakterystyczny wizerunek kapeli. Zespół krzewi kulturę, rozsławia gminę, żywo, głośno i barwnie koncertuje w całym województwie lubelskim, gdzie zbiera pochwały, oklaski oraz nagrody i wyróżnienia.

Wieczór będzie należał do zespołów disco polo. Najgorętsze dyskotekowe i weselne trendy zaprezentują Mondeo i Trio Top z Siennicy Królewskiej. Mondeo to krasnostawski zespół działający od ponad 10 lat. Oprócz utworów tanecznych wykonuje także repertuar złożony z piosenek z lat 20. i 30. ubiegłego wieku we własnych nowoczesnych aranżacjach. Zespół działa przy Krasnostawskim Domu Kultury.

Do tańca i wspólnego śpiewania zaprasza Krasnostawski Dom Kultury. Wstęp wolny!

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 04 sierpnia 2017
 

Z NESTOREM NA KSIĘŻYC

Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o Księżycu zapraszamy w najbliższy czwartek – 3 sierpnia o godzinie 20:00 do Biblioteki Powiatowej w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego5a.

O Księżycu w niezwykły sposób opowie Wiesław Krajewski, następnie będziemy obserwować Księżyc przez teleskop.

Wstęp wolny.

Do zobaczenia!

Zapraszamy!

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 02 sierpnia 2017
 

PLAN IMPREZ KRASNOSTAWSKIEGO DOMU KULTURY – SIERPIEŃ 2017

2 sierpnia, godz. 15:30

Zebranie twórców ludowych

Miejsce: Sala Plastyczna

Organizator: KDK, STL

 

5 sierpnia, godz. 14:00

Zabawa Klubu Seniora

Miejsce: Sala Konferencyjna

Organizator: KDK

 

6 sierpnia, godz. 18:00

Koncert Weselne disco z tradycją w Rynku

Koncert kapel ludowych oraz zespołów disco-polo w repertuarze weselnym

Miejsce: Rynek Miejski

Organizator: KDK

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 01 sierpnia 2017
 

Anonimowość w dzisiejszym świecie to fikcja - Trzecia - Magdy Stachuli

27 lipca 2017r. w Bibliotece Powiatowej w Krasnymstawie z licznie zgromadzonymi czytelnikami spotkała się Magda Stachula, aby porozmawiać o jej najnowszym thrillerze psychologicznym „Trzecia”. Goście mogli dowiedzieć się między innymi o tym, że pierwsza książka pisarki „Idealna” została już przetłumaczona na język czeski, a w październiku będzie jej czeska premiera.

Magda Stachula mówiła między innymi: „Bardzo spodobało mi się pisanie. Cieszę  się, że odnalazłam swoją drogę. Piszę pięć, sześć godzin dziennie, a potem jestem mamą”.

Na pytanie o dialog z czytelnikiem powiedziała: „Każdy czytając książkę przepuszcza ją przez swoją wrażliwość, myśli, przez swoje doświadczenia, oczekiwania, przez to, co jest w nim. Każda historia wyzwala inne uczucia. Kiedy piszę dochodzi do głosu moje inne ja, piszę o mrocznych rzeczach, o tym co jest w życiu przerażające, a w życiu codziennym jestem spokojną osobą. Pisanie jest jak ekshibicjonizm, ukazuje emocje i myśli autora”. Pisarka mówiła też, co było impulsem do napisania „Trzeciej”: „Miałam taką myśl, co by się stało, gdyby na psychoterapię do psychoterapeutki przyszła kobieta wyglądająca identycznie jak ona”. W książce istotną rolę odgrywają media społecznościowe i ich wpływ na nasze życie. Anonimowość w dzisiejszym świecie to fikcja. Jeżeli umieszczamy w sieci jakąkolwiek informację o sobie, zdjęcia, to już tam zostaje i  może zostać wykorzystane przeciwko nam. Podobna historia, jak w książce może się przydarzyć każdemu z nas. Na okładce książki czytamy: „Najpierw był błysk flesza – ktoś zrobił jej zdjęcie z ukrycia. Później usłyszała tajemniczy głos w mieszkaniu. Potem ktoś stał pod jej drzwiami. Nasłuchiwał. Eliza jest psychoterapeutką. Podczas wielogodzinnych sesji zagląda w głowy swoich pacjentów. Pewnego dnia orientuje się, że ktoś ją śledzi. Teraz to do jej życia zagląda obcy człowiek. Kiedy Eliza szuka pomocy, nikt jej nie wierzy. Tymczasem on już wie o niej wszystko. Ma listę. Eliza jest na niej trzecia.”

Na koniec rozmowy pisarka zapowiedziała, że ma już pomysł na kolejny thriller psychologiczny i zaczynie go pisać po wakacjach.

Podziękowania i kwiaty wręczyła pisarce dyrektor biblioteki Elżbieta Patyk, Sekretarz Powiatu Wojciech Hryniewicz oraz Sekretarz Urzędu Miasta Krasnystaw Krzysztof Gałan. Czytelnicy mogli porozmawiać osobiście z pisarką i otrzymać osobistą dedykację na książce. Zapraszamy do lektury. Książka jest dostępna w trzech egzemplarzach, ale z powodu zainteresowania czytelników trzeba  ją wcześniej rezerwować.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 01 sierpnia 2017
 

Latawce Poetyckie 2017

Już po raz trzeci zapraszamy wszystkich miłośników poezji, prozy i muzyki na Latawce Poetyckie. W tym roku ich formuła została wzbogacona o spotkanie autorskie oraz dodatkowy koncert. Impreza zacznie się o 17.30 w piątek 28 lipca na dziedzińcu Dworku Starościńskiego, czyli siedzibie Centrum Integracji Społecznej w Krasnymstawie. Organizatorami imprezy są Krasnostawski Dom Kultury, z ramienia którego pieczę nad imprezą trzyma Marta Zorska oraz współpracujący z instytucją  Konrad Grochecki, historyk, archeolog, animator kultury.

Na Latawcach Poetyckich 2017 będziemy gościć Stefana Dardę, pisarza, którego możemy określić jako mistrza polskiej literatury grozy. Debiutował w 2008 roku powieścią „Dom Na Wyrębach”, później wydał cztery tomy cyklu „Czarny Wygon” – akcja książek umieszczona była na Roztoczu, każdy z mieszkańców naszego miasta zna miejsca, które tam się pojawiają jak Guciów czy Zwierzyniec. W cyklu mamy również wątek krasnostawski. Nie są to jednak wszystkie dzieła Dardy. Autor, co trzeba podkreślić, zdobył wiele prestiżowych cenionych nagród. W czerwcu bieżącego roku miała miejsce premiera kolejnej książki Stefana Dardy „Nowy Dom na Wyrębach”. Jest to kontynuacją jego pierwszej powieści.

Stałym punktem Latawców jest „Krasnyslam”, czyli turniej poetycki w którym wziąć będą mogli udział poeci, ale nie tylko, każdy kto będzie chciał spróbować swoich sił w poezji lub w jakimś krótkim opowiadaniu może je przedstawić widowni, która będzie głosowała. Jest jednak tylko jeden warunek, teksty musza być autorskie. Dla zwycięzcy przewidywana jest miła niespodzianka.   

Całe spotkanie uświetni koncert zespołu Lia Fáil Duo. Będzie to spora dawka muzyki zarówno irlandzkiej, jak i poezji śpiewanej, miedzy innymi usłyszymy ciekawe aranżacje ze słowami Edwarda Stachury. Tak sami o sobie piszą członkowie zespołu: „Powstaliśmy. Gramy. Zmieniamy się. Muzyka się zmienia. Muzyka nas zmienia. Kochamy grać!”. Jak wiemy z miłości rodzi się najpiękniejsze, więc spodziewamy się na Latawcach Poetyckich dobrej muzyki i słów.

Nie można również zapomnieć o zespole Domy Towarowe, już trzeci raz jego członkowie włączają się do Latawców Poetyckich. Leszek Szymaniak i Marek Grzywna tworzą eksperymentalną muzykę elektroniczną w klimacie industrialu.

Na zakończenie będzie można porozmawiać o kulturze i sztuce przy wspólnym ognisku.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 25 lipca 2017
 

MAGDA STACHULA – SPOTKANIE AUTORSKIE

Zapraszam 27 lipca 2017r. (czwartek)

o godzinie 16:00

do Biblioteki Powiatowej

na spotkanie

z MAGDĄ STACHULĄ

autorką książki „Trzecia” (ukazała się 5 lipca br.)

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 25 lipca 2017
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Sierpień 2017
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi