Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Pastele Moniki Kasprzak i 42. wydanie czasopisma Nestor - relacja
Dodano: Poniedziałek 18 grudnia 2017
 

14 grudnia 2017r. do Biblioteki Powiatowej przybyło bardzo wielu gości z Krasnegostawu, Chełma i Rejowca, aby uczestniczyć w otwarciu wystawy Moniki Kasprzak i promocji 42. numeru czasopisma „Nestor”. 36 pastelowych obrazów prezentujących martwą naturę, kwiaty i krajobrazy zachwyciły zebranych. Prace malarskie są dopracowane, widzimy olbrzymią technikę autorki, jej zdolności rysunkowe i kolorystyczne.

Monika Kasprzak maluje od dwóch lat, a warsztat doskonali w grupie „Tęcza” w Rejowcu Fabrycznym. Na otwarciu wystawy szczególnie dziękowała członkom grupy i Teresie Chomik-Kazarian, swojej nauczycielce oraz mentorce, za to, że pokazała jej malarski świat, wprowadziła w jego tajniki, nauczyła patrzeć i widzieć.

Pasjami Moniki oprócz malowania jest sport, gotowanie i tworzenie tortów. Każda z tych pasji daje jej inne korzyści, które składają się na to, że czuje się spełniona i pełna energii. W czasie otwarcia wystawy mówiła, że jej ulubioną techniką malarską jest pastel sucha: „ Jest specyficzna, ponieważ to, co się namaluje trzeba kilka razy utrwalać i do malowania obrazu podchodzić nawet dziesięć razy, a jednocześnie daje możliwość zmieniania, rozcierania, uwydatniania pewnych elementów. Pastel jest bardzo delikatna, wręcz pudrowa. Jedne  obrazy powstają w ciągu kilku godzin, a inne nawet przez dziesięć dni”.

Na pytanie co jej daje radość odpowiedziała: „Po pierwsze, że przez ostatnich kilka miesięcy coś stworzyłam, po drugie, że w takiej chwili mogę zobaczyć i nacieszyć się innymi ludźmi, po trzecie, że poznaję nowych ludzi, z duszą, temperamentem do tworzenia, z pasjami. Ci ludzie dają mi energię. To co maluję, to jest jakby zarodek, dopiero gdy ktoś to ogląda, wtedy wszystko nabiera pełnego sensu”.

Wystawę niezwykłych pasteli można oglądać do 16 stycznia 2018r. w godzinach pracy biblioteki powiatowej.

Gratulacje malarce przekazała Burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz, Sekretarz Powiatu Wojciech Hryniewicz oraz rodzina, przyjaciele, znajomi, sąsiedzi i pozostali goście.

W świąteczną atmosferę wieczoru wprowadziły zebranych Gabrysia Klus i Martyna Łusiak z pracowni muzycznej Młodzieżowego Domu Kultury, które zaśpiewały kilka nastrojowych kolęd.

Redaktor naczelny Andrzej Misiura zaprezentował zebranym 42. numer czasopisma „Nestor”. Nakład jest sponsorowany przez: Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, Urząd  Miasta Krasnystaw, Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie  i Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Krasnymstawie. Zapraszamy do ciekawej lektury!

Wszyscy goście otrzymali najnowsze czasopismo „Nestor”, a następnie przekonali się o zdolnościach kulinarnych malarki degustując wspaniały tort wykonany przez Monikę Kasprzak.


 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Luty 2018
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi