Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Artystycznie i wakacyjnie w KDK
Dodano: Poniedziałek 24 lipca 2017
 

W dniach 3-7 lipca 2017 roku w Krasnostawskim Domu Kultury miał miejsce wakacyjny wypoczynek z programem profilaktycznym dla dzieci. Na organizację przedsięwzięcia zostało przyznane dofinansowanie  ze środków publicznych zaplanowanych w Miejskim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  na rok  2017. W dniach od poniedziałku do czwartku odbywały się zajęcia zamknięte, trwające po 4 godziny dziennie, w których wzięło udział 25 dzieci w wieku 6-12 lat.

W poniedziałek spotkanie rozpoczęto zabawami integracyjnymi, by młodzi uczestnicy mogli się lepiej poznać. Gry i zabawy przeprowadzili Karolina Gołębiowska i Stanisław Kliszcz - instruktorzy KDK.  Następnie, Bogumiła Prymarczuk z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krasnymstawie przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat bezpiecznego i zdrowego wypoczynku. Kolejnym punktem dnia były zajęcia muzyczne, podczas których instruktor KDK Radosław Drzazga zaprezentował uczestnikom instrumenty wchodzące w skład zespołu rockowego. Chętni mogli spróbować gry na gitarze, pianinie lub perkusji. Spotkanie zakończyła mini dyskoteka z największymi przebojami muzyki tanecznej.

We wtorek odbyły się zajęcia z rękodzieła artystycznego poprowadzone przez Dorotę Przemorską. Na warsztatach uczestnicy stworzyli z tektury i suchych kwiatów oryginalne i wyjątkowe zegary. Kolejne zajęcia tego dnia, to „Zbiórka Harcerska”. Poprowadziła ją Karolina Gołębiowska - Drużynowa Krasnostawskiej Drużyny ZHP. Podczas tego spotkania młodzi uczestnicy poznali historię polskiego harcerstwa, jego symbole, nauczyli się kilku sposobów szyfrowania i wiązania węzłów.

W środę pierwsze zajęcia to warsztaty teatralne, które prowadziła Julia Gleń. Poprzez zabawę zapoznała ona uczestników z formami teatralnej ekspresji, zaprezentowała ćwiczenia oddechowe i fizyczne. Następnie młodzi uczestnicy wzięli udział w warsztatach z Twórcą Ludowym. W tej roli zaprezentowała się Teresa Nowak, członkini Klubu Twórców Ludowych.  Pod jej okiem dzieci stworzyły obrazy na szkle.

W czwartek odbyły się warsztaty przeprowadzone przez Urszulę Kmieć. Techniką uproszczonego quillingu uczestniczy wykonali fantazyjne kompozycje. Kolejną atrakcją dnia była piesza wycieczka do gabinetu weterynarii.  Tam, Agnieszka Cichosz opowiedziała dzieciom o zagrożeniach i chorobach zwierzęcych, rasach psów i prawidłowym zachowaniu się w kontaktach z czworonogami. Dzieci wzięły udział w konkursie rysowania kredą, a na koniec na wszystkich czekał słodki poczęstunek.  Tego dnia milusińscy otrzymali pamiątkowe dyplomy ze zdjęciem wszystkich uczestników letniego wypoczynku. 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Luty 2018
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi