Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Spektakl - Cudowna podróż KDK!
Dodano: Czwartek 16 listopada 2017
 

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na kolejny spektakl w ramach programu „Teatr Polska”. Dnia 19 listopada o godz. 16:00 w Sali Widowiskowej zagości warszawski Teatr Lalka z przedstawieniem „Cudowna podróż”. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl.

Przedstawienie „Cudowna podróż” realizowane jest na podstawie powieści jednej z najważniejszych autorek światowej literatury dla dzieci, szwedzkiej pisarki i noblistki - Selmy Lagerlof. Polską premierę przygotowali wybitni białoruscy artyści - Aleksiej Leliawskij i Aleksander Wachromiejew.

„Cudowna podróż” to opowiedziana zarówno w planie lalkowym jak i aktorskim historia małego chłopca – Nilsa. Pełna przygód i niespodzianek droga, którą główny bohater odbywa w towarzystwie ptaków, na tle poetyckiego pejzażu, przemienia jego życie. Ta tajemnicza wyprawa może stać się udziałem widzów w każdym wieku. W obsadzie spektaklu znaleźli się: Michał Burbo, Grzegorz Feluś, Aneta Harasimczuk, Roman Holc, Andrzej Perzyna, Mirosława Płońska-Bartsch, Olga Ryl-Krystianowska (gościnnie) i Piotr Twore. Przekład to dzieło Janiny Mortkowiczowej. Za adaptację odpowiadają Aleksandra Rembowska i Aleksiej Leliawskij, za scenografię i lalki natomiast Aleksander Wachramiejew. Muzykę skomponowała Natalia Czekała.

Spektakl poprzedzą bezpłatne warsztaty teatralne dla dzieci i rodziców „Dźwięk, rytm i ciało instrumentem się stało”. Instrumentalno-wokalne warsztaty z elementami animacji będą wprowadzeniem do magicznej, tajemniczej przestrzeni spektaklu. Zabiorą uczestników w podróż do świata muzyki i zwierząt wykreowanego przy pomocy dźwięków natury i gry wyobraźni opartej na animacji przedmiotu. Warsztat wykorzystuje efekty muzyczne i rytmiczne, które widzowie poznawać będą w spektaklu. Uczestnicy staną się podróżnikami po przestaniach muzyki, gdzie poszukiwać będą inspiracji rytmicznych w codziennych zdarzeniach. Korzystając z form ekspresji muzycznej takich, jak body-percussion i śpiew widzowie w naturalny sposób stworzą orkiestrę. Zajęcia przybliżą wiedzę o mało znanych instrumentach muzycznych wykorzystywanych w spektaklu. Warsztaty odbędą się 19 listopada o godz. 14:00 w Sali Muzycznej KDK. Zapisy w sekretariacie KDK.

Przypominamy, że program „Teatr Polska” organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma na celu ułatwianie dostępu do oferty teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji przedstawień w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Luty 2018
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi