Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Spotkania chóralne - Con Amore
Dodano: Poniedziałek 30 października 2017
 

Krasnostawski Dom Kultury i Rada Duszpasterska przy Parafii św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie zapraszają 5 listopada o godz. 16.00 na spotkania chóralne „Con Amore”. Wydarzenie jest częścią przeprowadzanego przez KDK projektu „Kultura z Wami!”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017”. Inicjatorką wydarzenia jest Pani Grażyna Majchrowicz. W kościele pw. św. Franciszka Ksawerego wystąpią dwa chóry z Lubelszczyzny: Pueri Cantores Lublinenses i Tarna-Vox.

Archidiecezjalny chór chłopięco-męski Pueri Cantores Lublinenses został powołany w 2015 roku. Chór ma swoją siedzibę przy parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie. „My nie koncertujemy, my modlimy się śpiewem”- tak określa istotę działalności chóru jego założyciel i dyrygent ks. mgr Attila Honti, który posiada wykształcenie muzyczne w zakresie śpiewu, dyrygentury, gry na organach. Jest absolwentem muzykologii KUL.  Pueri Cantores, nawiązując do wielowiekowej tradycji chórów chłopięcych w kościołach, wykonuje śpiewy podczas uroczystych liturgii. W 2015 roku podczas Kongresu Pueri Cantores w Poznaniu został włączony do zrzeszenia w Polskiej i Międzynarodowej Federacji Pueri Cantores. Obecnie chór liczy 70 osób i stale pojawiają się nowi kandydaci, od których wymaga się nie tylko dobrego słuchu muzycznego i czystego głosu, ale też umiejętności śpiewania w języku łacińskim. Tradycją stały się coroczne warsztaty i rekolekcje dla chórzystów na Węgrzech.

Tarna-Vox powstał przed czterema laty i działa przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Gminy Tarnawatka. Dyrygentem zespołu jest Wiesława Grabek-Woś, absolwentka Wydziału Wokalno- Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie, wokalistka, obecnie nauczycielka Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zamościu. Tarna-Vox to amatorski zespół a capella, skupiający ludzi w różnym wieku, budujący swoją tożsamość w oparciu o muzykę śp. Józefa Przytuły, wieloletniego dyrygenta Polskiej Orkiestry Włościańskiej w Zamościu, której solistką była Wiesława Grabek-Woś. W stale powiększającym się repertuarze chóru znajdują się utwory patriotyczne, religijne i żartobliwe - oparte na muzyce ludowej, a ostatnio też rozrywkowej. Tarna-Vox koncertował w wielu miejscach w Polsce i poza jej granicami, m.in. w Bułgarii, na „Balkan Folk Fest”, otrzymał tytuł „The best of the best”, czyli chóru „Najlepszego z najlepszych”, a w lipcu tego roku uczestniczył w Międzynarodowych Spotkaniach Chóralnych w czeskiej Pradze. 


Program spotkań chóralnych „Con amore”:

Chór Tarna-Vox – dyrygent  Wiesława Grabek-Woś

 1. 1.     Vergin tutto amor (Francesco Durante)
 2. 2.     Siyjahamba (pieśń afrykańska)
 3. 3.     Partyzanci (pieśń partyzancka)
 4. 4.     W Pikutkowie (pieśń legionowa)
 5. 5.     Żaby (Karol Namysłowski, opr. Józef Przytuła)
 6. 6.     Wśród wiosny (Karol Namysłowski, opr. Józef Przytuła)
 7. 7.     Alleluja (Leonard Cohen)
 8. Kwiaty mojej ziemi (Ryszard Badach, opr. Józef Przytuła)

    Pueri Cantores Lublinenses – dyr. ks. Attila Honti, organy Małgorzata Skwarzyńska

 1. 1.     Benigne fac Domine z Miserere  (Johann Adolf Hasse)
 2. 2.     Benedictus sit Deus KV117  (Wolfgang Amadeus Mozart)
 3. 3.     Lacrimosa z Requiem (Wolfgang Amadeus Mozart)
 4. 4.     Rorate caeli (Grzegorz Gerwazy Gorczycki)
 5. 5.     Cantate Domine (Giovanni Pitoni)
 6. Missa dominicalis  (ks. Antoni Hlond Chlondowski): Kyrie, Gloria, Sanctus, Agnus Dei     
 7. Alleluja z Oratorium Mesjasz (Georg Fridrich Haendel)

Program koncertów na pewno zadowoli wszystkich, przybyłych w niedzielnepopołudnie do kościoła św. Franciszka, miłośników muzyki chóralnej.

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Luty 2018
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi