Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Koncert Kapeli Butrynów i pokaz filmu KapelMistrze w KDK
Dodano: Poniedziałek 23 października 2017
 

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 25 października o godz. 17:00 do Sali Widowiskowej na wyjątkowy koncert Kapeli Butrynów w ramach cyklu wydarzeń „Krasnystaw - Brzmi Dobrze”.

Kapela Butrynów kontynuuje muzyczne tradycje regionu janowskiego i Roztocza Zachodniego. Gra do tańca i posłuchu na sukach, skrzypcach, basach i bębnie. Od lat podejmuje próby ożywienia i wprowadzenia na nowo suki biłgorajskiej do praktyki muzycznej. Wykonuje ludowe ballady, kołysanki, pieśni sieroce czy dziadowskie. Repertuar uzupełniają oberki, podróżniaki, krowiarze i polki odegrane w sposób jak najbardziej naturalny i zbliżony do pierwowzoru. Zbigniew Butryn (suka, oktawki, basy), Krzysztof Butryn (suka, skrzypce), Marta Graban-Butryn (śpiew, bębenek obręczowy), Piotr Deptuła (skrzypce sekund) są samoukami grającymi ze słuchu i w zgodzie z lokalnym stylem. W 2012 roku kapela wydała płytę „Na rozstajnych drogach”, która jest owocem jej dotychczasowych poszukiwań i współpracy z muzykantami i śpiewakami regionu. Wydawnictwo otrzymało III nagrodę w konkursie Polskiego Radia na „Fonogram Źródeł 2012".

Występ Kapeli Butrynów poprzedzi projekcja filmu „KapelMistrze” w reżyserii Tomasza Knittla. Jest to portret współczesnej polskiej sceny muzyki źródeł. W filmie udział wzięły takie zespoły, jak Chłopcy Kontra Basia, Kapela Ze Wsi Warszawa, Janusz Prusinowski Kompania, InFidelis, Kapela Brodów czy Kapela Maliszów. Istotą tego kreacyjnego dokumentu jest połączenie tradycji z nowoczesnością. W rytm folkowych utworów w impresyjny krajobraz współczesnego miasta wpisany zostaje szereg tradycyjnych obrazów: od pieczenia chleba aż po ludowy taniec na ulicach Warszawy.

Wstęp wolny!

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Luty 2018
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi