Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Wirtuoz skrzypiec Adam Bałdych w KDK!
Dodano: Piątek 29 wrzesnia 2017
 

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 12 października o godz.19.00 na drugi koncert z serii „Krasnystaw – Brzmi Dobrze". Tym razem w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury zagra jeden z najwybitniejszych skrzypków jazzowych na świecie – Adam Bałdych. Towarzyszyć będą mu Helge Lien Trio i saksofonista Tore Brunborg. Bilety w cenie 50 zł normalny i 25 zł ulgowy dla uczniów i seniorów do nabycia w Kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl.

Urodzony w 1986 roku, Adam Bałdych przez wielu krytyków określany jest nadzieją światowej wiolinistyki jazzowej i wirtuozem skrzypiec. Mimo tak młodego wieku może się już pochwalić długą listą wyróżnień i płyt. Jego muzyka łączy polski folklor, muzykę klasyczną i różne odmiany jazzu. Gra Bałdycha zaskakuje bogactwem techniki - tu klasyczna finezja splata się ze spontaniczną improwizacją, z buntowniczą energią i mocą rocka. Od początku swojej kariery Adam Bałdych stara się łamać bariery wiolinistyki i wyznaczać dla niej nowe ścieżki. Zaciera granice między jazzem, muzyką poważną i współczesnym światem dźwięków, który go otacza i inspiruje. Adam tworząc, szuka autentyczności i dlatego do swoich projektów zaprasza równie wyjątkowych artystów, którzy swoją osobowością poszerzają granice jego muzyki. Od 2015 roku Bałdych współpracuje z norweskim Helge Lien Trio (Helge Lien - fortepian, Frode Bergiem – kontrabas, Per Oddvar Johansenem - perkusja). Z nimi oraz saksofonistą Tore Brunborgiem nagrał swój ostatni album „Brothers”.

Muzyka na nim zawarta zagłębia się w troski i tęsknoty dzisiejszego świata. Zawiera przesłanie miłości i piękna, niesie ze sobą ducha braterstwa. Słuchacze są wciągani bez reszty, stają się duchowymi braćmi i siostrami. Utwory na „Brothers” utrzymane są na granicy muzyki jazzowej, poważnej oraz elementów indie rocka / alternative, które nadają muzyce Bałdycha specyficznej chropowatości i buntowniczej aury.

„Bez wątpienia Adam jest najbardziej rozwiniętym skrzypkiem, żyjącym w naszych czasach. Możemy spodziewać się po nim wszystkiego” - pisał dziennikarz „Frankfurter Allgemeine Zeitung” po jednym z koncertów Adama. 12 października szykujcie się zatem na... wszystko.

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Styczeń 2018
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi