Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Dzień Żywych Planszówek
Dodano: Piątek 29 wrzesnia 2017
 

Kilkadziesiąt osób w każdym wieku wzięło udział w „Dniu Żywych Planszówek”, który odbył się 9 września na boiskach przy ul. Sikorskiego. Celem imprezy było promowanie kreatywnego spędzania wolnego czasu oraz zacieśnianie więzi społecznych poprzez niecodzienną formę rozrywki, jaką są wielkoformatowe gry planszowe.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zagrać w „Chińczyka”, „Warcaby”, „Statki” czy „Kółko i Krzyżyk” w wersjach XXL. Na tradycjonalistów czekały gry planszowe standardowej wielkości. Dodatkowo rozgrywane były wyścigi rowerowe. Można było także zmierzyć się w biegu po torze przeszkód, czy dzięki Komendzie Powiatowej w Krasnymstawie oznakować swój jednoślad. Trwającą kilka godzin zabawę zakończyły wspólne tańce i występ zespołu folkowego ,,Styrta’’.

Wydarzenie było częścią realizowanego przez KDK projektu „Kultura z Wami!”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017". Wynikło z połączenia dwóch pomysłów zgłoszonych do przeprowadzonego przez instytucję w czerwcu konkursu na najlepsze inicjatywy kulturalne. Pomysłodawcami „Dnia Żywych Planszówek” byli Przemysław Mrowiński, Julia Łusiak i  ks. Marcin Grzesiak. Współorganizatorem przedsięwzięcia obok KDK zostało Centrum Charytatywne Caritas w Krasnymstawie.

Wcześniej z inicjatywy tych samych osób pod hasłem „Teraz Twój ruch!” odbyły się warsztaty liderskie. W dniach 24 - 25 sierpnia w siedzibie Centrum Charytatywnego Caritas oraz w Krasnostawskim Domu Kultury młodzież uczyła się m.in. jak od podstaw stworzyć inicjatywę kulturalną i kierować jej przebiegiem oraz zapoznawała się z wybranymi formami marketingu i promocji. Do końca września osoby zaangażowane w organizację zarówno warsztatów jak i turnieju gier pod okiem wykwalifikowanego instruktora przeprowadzą ewaluację swojego projektu.
Cel jest jeden. Ponowna organizacja „Dnia Żywych Planszówek” w przyszłym roku!


 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Styczeń 2018
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi