Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Wernisaż malarstwa Zbigniewa Antoniaka, 41. numer czasopisma Nestor
Dodano: Sobota 23 wrzesnia 2017
 

W czwartkowe popołudnie 21 września 2017r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie odbył się wernisaż malarstwa Zbigniewa Antoniaka oraz prezentacja 41. wydania Czasopisma Artystycznego „NESTOR”. Malarz związany jest z naszym regionem, urodził się w 1958r. w Chełmie, pracował w Siennicy Różanej, a aktualnie od kilkunastu lat mieszka w Biłgoraju.  Przygodę z malarstwem rozpoczął w 1985r., wtedy powstały jego pierwsze prace malowane farbami olejnymi na płótnie. Początkowo z powodu szerokiej palety barw fascynował go impresjonizm francuski, następnie kubizm, aż po ekspresjonizm abstrakcyjny Jacksona Pollocka. Zbigniew Antoniak, jak sam siebie określa, jest kolorystą malującym pełną paletą barw, co widać na wszystkich jego 26 obrazach  zaprezentowanych na wystawie w trzech cyklach tematycznych: kubizm, abstrakcja i pejzaż. W czasie wernisażu artysta powiedział, że od kilku lat nie tytułuje swoich obrazów, każdy odbiera je inaczej. Obecnie jego ulubionym stylem malarskim jest kubizm, ponieważ jest to malarstwo kolorowe, w czasie malowania można mieszać różne farby oraz eksperymentować. Co widać na prezentowanych obrazach, które można oglądać w bibliotece powiatowej do 13 października br. Gratulacje artyście przekazał Janusz Rzepka - Przewodniczący Rady Miasta Krasnystaw, Aleksandra Stachula – z Wydziału Oświaty i Kultury Starostwa Powiatowego, Mirosław Księżuk – radny powiatu krasnostawskiego oraz goście  - miłośnicy sztuki, literatury i dziejów regionu  obecni na wystawie.

Akcent muzyczny w czasie wieczoru zapewniła Alicja Kawęcka z Młodzieżowego Domu Kultury, która zaśpiewała kilka piosenek poetyckich.

Z najnowszym 41. numerem  czasopisma „Nestor” zapoznali zebranych członkowie redakcji:  Andrzej Misiura, Tadeusz Kiciński i Wiesław Krajewski. Następnie goście otrzymali czasopismo, w którym przeczytamy wiele ciekawych tekstów literackich, historycznych, archeologicznych, popularnonaukowych, recenzji, wspomnień, wierszy oraz relacji z wydarzeń. Zapraszamy do lektury. 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Styczeń 2018
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi