Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Anonimowość w dzisiejszym świecie to fikcja - Trzecia - Magdy Stachuli
Dodano: Wtorek 01 sierpnia 2017
 

27 lipca 2017r. w Bibliotece Powiatowej w Krasnymstawie z licznie zgromadzonymi czytelnikami spotkała się Magda Stachula, aby porozmawiać o jej najnowszym thrillerze psychologicznym „Trzecia”. Goście mogli dowiedzieć się między innymi o tym, że pierwsza książka pisarki „Idealna” została już przetłumaczona na język czeski, a w październiku będzie jej czeska premiera.

Magda Stachula mówiła między innymi: „Bardzo spodobało mi się pisanie. Cieszę  się, że odnalazłam swoją drogę. Piszę pięć, sześć godzin dziennie, a potem jestem mamą”.

Na pytanie o dialog z czytelnikiem powiedziała: „Każdy czytając książkę przepuszcza ją przez swoją wrażliwość, myśli, przez swoje doświadczenia, oczekiwania, przez to, co jest w nim. Każda historia wyzwala inne uczucia. Kiedy piszę dochodzi do głosu moje inne ja, piszę o mrocznych rzeczach, o tym co jest w życiu przerażające, a w życiu codziennym jestem spokojną osobą. Pisanie jest jak ekshibicjonizm, ukazuje emocje i myśli autora”. Pisarka mówiła też, co było impulsem do napisania „Trzeciej”: „Miałam taką myśl, co by się stało, gdyby na psychoterapię do psychoterapeutki przyszła kobieta wyglądająca identycznie jak ona”. W książce istotną rolę odgrywają media społecznościowe i ich wpływ na nasze życie. Anonimowość w dzisiejszym świecie to fikcja. Jeżeli umieszczamy w sieci jakąkolwiek informację o sobie, zdjęcia, to już tam zostaje i  może zostać wykorzystane przeciwko nam. Podobna historia, jak w książce może się przydarzyć każdemu z nas. Na okładce książki czytamy: „Najpierw był błysk flesza – ktoś zrobił jej zdjęcie z ukrycia. Później usłyszała tajemniczy głos w mieszkaniu. Potem ktoś stał pod jej drzwiami. Nasłuchiwał. Eliza jest psychoterapeutką. Podczas wielogodzinnych sesji zagląda w głowy swoich pacjentów. Pewnego dnia orientuje się, że ktoś ją śledzi. Teraz to do jej życia zagląda obcy człowiek. Kiedy Eliza szuka pomocy, nikt jej nie wierzy. Tymczasem on już wie o niej wszystko. Ma listę. Eliza jest na niej trzecia.”

Na koniec rozmowy pisarka zapowiedziała, że ma już pomysł na kolejny thriller psychologiczny i zaczynie go pisać po wakacjach.

Podziękowania i kwiaty wręczyła pisarce dyrektor biblioteki Elżbieta Patyk, Sekretarz Powiatu Wojciech Hryniewicz oraz Sekretarz Urzędu Miasta Krasnystaw Krzysztof Gałan. Czytelnicy mogli porozmawiać osobiście z pisarką i otrzymać osobistą dedykację na książce. Zapraszamy do lektury. Książka jest dostępna w trzech egzemplarzach, ale z powodu zainteresowania czytelników trzeba  ją wcześniej rezerwować.
 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Styczeń 2018
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi