Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Promocja 40. numeru czasopisma Nestor
Dodano: Poniedziałek 12 czerwca 2017
 

Zespół redakcyjny

serdecznie zaprasza 

na promocję

jubileuszowego 40. wydania

Czasopisma Artystycznego NESTOR

w programie wernisarz malarstwa

ks. Tadeusza Stasiaka

Dnia  20 czerwca 2017 r., godz.1600

Krasnostawski Dom Kultury,

(sala na piętrze)

ul. Okrzei 10

 
 


Podobne artykuły

Wystawa malarstwa Stanisława Dobrowolskiego i 37. numer czasopisma Nestor

13 października 2016r.w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie odbyła się wernisaż malarstwa Stanisława Dobrowolskiego. Na otwarcie przybyło wielu znakomitych gości. Na wystawie zaprezentowano 34 obrazy olejne i 9 rysunków Stanisława Dobrowolskiego, który od siedemnastu lat jest komisarzem międzynarodowych plenerów malarsko-rzeźbiarskich w Wierzbicy. Od wielu lat rysuje, maluje i rzeźbi, a swoje prace prezentował w konkursach oraz przeglądach, gdzie był wyróżniany i nagradzany. Profesorowie  i studenci  Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie wysoko ocenili jego rysunki oraz warsztat artystyczny, a także  pomysłowość i oryginalność w traktowaniu tematów. Uczestniczył w ponad pięćdziesięciu plenerach plastycznych i wystawach poplenerowych. Malarz powiedział: „Nieustanne samokształcenie się w sztukach plastycznych daje mi swobodę wyrażania moich zamysłów w różnych technikach, stosownie do mojej wizji i zależnie od obranego przeze mnie tematu, by jak najtrafniej odzwierciedlić to, co w danej chwili jest dla mnie ważne i pobudzające do tworzenia. Moją główną inspiracją do działań twórczych jest natura, której jesteśmy nierozerwalną częścią. Stąd też moje trawestacje ludzi, zwierząt i roślin.”  Wystawę można oglądać do 19 listopada.

Malarz otrzymał kwiaty, podziękowania i gratulacje od przyjaciół oraz Wojciecha Hryniewicza i Aleksandry Stachuli ze Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie oraz Tadeusza Kicińskiego z Miasta Krasnystaw.  

Następnie Andrzej Misiura, redaktor naczelny Czasopisma Artystycznego Nestor zaprezentował zebranym nowy 37. numer czasopisma. Na 96 stronach przeczytamy  wiele ciekawych artykułów literackich i historycznych. Tematykę swoich artykułów przybliżyli autorzy publikujący w aktualnym numerze. Sponsorem numeru jest Urząd Miasta Krasnystaw i Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 17 października 2016
 

Wernisaż wystawy malarstwa Doroty Przemorskiej oraz promocja 38. numeru czasopisma Nestor

31 stycznia 2017r. w Bibliotece odbyła się promocja 38. numeru Czasopisma Artystycznego „Nestor”. Do tradycji spotkań z „Nestorem” należą wernisaże malarstwa. Tym razem swoje obrazy szerszej publiczności  zaprezentowała krasnostawianka Dorota Przemorska. Na wystawie znalazło się 24 obrazy malowane techniką olejną. Tematem prac jest głównie architektura obrazująca miejsca, w których była autorka. Malarka ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, a następnie Wychowanie Plastyczne na Politechnice Radomskiej. Zajmuje się działalnością gospodarczą niezwiązaną ze sztuką.

Podziękowania złożyła Burmistrz  Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz i Przewodniczący Rady Miasta Edward Kawęcki. Gratulacje i kwiaty przekazała Aleksandra Stachula z wydziału oświaty i kultury starostwa powiatowego.

Wystawę malarstwa można oglądać w Galerii Collegiata do 25 lutego br.

Następnie redaktor naczelny Andrzej Misiura zaprezentował nowy 38. numer Czasopisma Artystycznego „Nestor”. Na 100 stronach przeczytamy wiele ciekawych artykułów związanych z ziemią krasnostawską,  o czym mówili  autorzy obecni na spotkaniu: Lech Dziedzic, Leszek Janeczek, Sławomir Franc, Lucjan Cimek, Marzena Podkościelna, Wiesław Krajewski. Goście mogli porozmawiać z autorami i redakcją czasopisma oraz otrzymać egzemplarz Nestora.

Sponsorem numeru jest Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie i Urząd Miasta Krasnystaw. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 02 lutego 2017
 

Wystawa malarstwa Marka Podkowy oraz promocja 39. numeru czasopisma Nestor

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie

zaprasza  na promocję

39. wydania

Czasopisma Artystycznego NESTOR

oraz wystawę malarstwa

Marka Podkowy

Dnia  30 marca 2017 r., godz.1630

Powiatowa Biblioteka Publiczna,

ul. Piłsudskiego 5A

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 26 marca 2017
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Luty 2018
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi