Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Noc Bibliotek w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie
Dodano: Środa 07 czerwca 2017
 

Biblioteka Powiatowa w Krasnymstawie włączyła się w III Ogólnopolską Noc Bibliotek. W sobotnie popołudnie 3 czerwca 2017r. do Biblioteki przybyli liczni goście z Chełma, Rejowca, Kraśnika i  oczywiście z Krasnegostawu.

Tej nocy w Bibliotece połączyliśmy trzy elementy: obraz, słowo i muzykę. Na wystawie wystawiono 37 obrazów olejnych i 38 akwarel utalentowanego malarza - Grzegorza Gwardiaka,  który urodził się w Krasnymstawie, mieszkał i pracował w Rejowcu, a zginął tragicznie  w ubiegłym roku. O jego malarstwie i nim samym, wypowiadali się jego przyjaciele - Sławek Franc, Stanisław Miszczuk, Dorota Łosiewicz, Mirosław Kość  - wspominając niezwykłego człowieka, sympatycznego, otwartego, utalentowanego, radosnego i gotowego pomagać ludziom, kochającego swoją pracę i rodzinę. Podziękowania na ręce żony p. Grzegorza – Marceliny Gwardiak złożył Mirosław Kość, Przewodniczący Rady Miasta Rejowiec. W imieniu Burmistrz Krasnegostawu Hanny Mazurkiewicz list gratulacyjny przekazał Tadeusz Kiciński, Przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miasta Krasnystaw. Podziękowania przekazała tez Aleksandra Stachula z Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego.

W czasie wieczoru goście mogli bliżej poznać osobę i poezję Lucyny Marii Franc, emerytowanej nauczycielki, która pisze od lat, a jej wiersze zostały opublikowane i zaprezentowane czytelnikom dwa lata temu. Poetka jest osobą bardzo ciepłą, otwartą i optymistycznie nastawioną do życia i ludzi. I takie są jej wiersze, przekazują prawdę o życiu, są bliskie człowiekowi i jego problemów. Przepełnione wewnętrznym spokojem, radością i szczególną wrażliwością, a w poetyckich słowach zawarte są rozważania nad sensem życia i przemijania. Autorka czytała swoje wiesze z tomików „I tak sobie myślę” (2015), „W pogoni za myślą…” (2016),  „Myśli moich kraina” (2017) i „Kryształki i diamenty” (2017). W tym ostatnim tomiku znajdują się reprodukcje niezwykłych prac malarskich Grzegorza Gwardiaka.

Oprawę muzyczną wieczoru  zapewnił Marek Miszczuk, mieszkający w Chełmie gitarzysta, poeta, kompozytor i aranżer, członek Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska36”. Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy jego humorystycznych i refleksyjnych utworów, które  zabrzmiały wyjątkowo w zabytkowych wnętrzach Biblioteki.

Zainteresowani mogli otrzymać od Lucyny Marii Franc dedykację na tomikach jej poezji, pobyć ze sobą, porozmawiać, podzielić się swoimi refleksjami oraz przemyśleniami przy winie i ciastach upieczonych przez poetkę.

Bardzo dziękujemy tym osobom, które przyczyniły się do organizacji imprezy:  Marcelinie Gwardiak, Lucynie Marii Franc, Markowi Miszczukowi, a szczególnie Sławkowi Francowi, który nas zainspirował i był współorganizatorem Nocy Bibliotek w Krasnymstawie. 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Luty 2018
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi