Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Dni Świętego Patryka w KDK
Dodano: Czwartek 09 marca 2017
 

Fundacja Kultury Irlandzkiej już po raz czternasty organizuje „Dni Świętego Patryka”. W związku z czym w dniach 16-17 marca 2017 r. w Krasnymstawie odbędą się koncerty, zawody sportowe, spotkania z irlandzkim kinem i historią oraz warsztaty rękodzielnicze. Po raz kolejny partnerem w organizacji przedsięwzięcia jest Krasnostawski Dom Kultury. W tym roku specjalnie dla Was w KDK przygotowaliśmy:

16 marca (czwartek):

- 16.30 Celtyckie warsztaty kulinarne i rękodzielnicze dla dzieci 

W ramach zajęć będzie można zaprojektować motyw irlandzki, a następnie nanieść go na T-shirt w wykorzystaniem pasteli do tkanin. W drugiej części warsztatu uczestnicy upieką tradycyjne irlandzkie ciastka owsiano – imbirowe.  Wydarzenie skierowane jest do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w Sekretariacie KDK.

- 18.00 Festiwal Filmu Irlandzkiego: „Mama Tina"

Biografia niezwykłej kobiety - Chistiny Noble, która poświęciła swoje życie, by nieść pomoc wietnamskim sierotom. W roli głównej wyróżniona za tę kreację nagrodą IFTA irlandzka aktorka Deirdre OKane.

- 19.40 Występ chóru „Amicus" w programie „Bo kocham Cię jak Irlandię..."

Krasnostawski chór dziecięco-młodzieżowy „Amicus" powstał w 2004 roku przy Stowarzyszeniu Integracyjnym Magnum-Bonum. Przez ponad 10 lat działalności uczestniczył w ok. 200 koncertach w Polsce i zagranicą. Otrzymał szereg nagród na festiwalach i przeglądach. Od 2017 roku „Amicus" działa przy Krasnostawskim Domu Kultury. Z okazji „Dni Świętego Patryka" zaprezentuje premierowy program złożony z utworów poświęconych zielonej wyspie.

- 20.00 Festiwal Filmu Irlandzkiego: „1916: Irlandzki zryw"

Wielkanoc 1916 roku – w Dublinie wybucha powstanie zorganizowane przez niewielką grupę Irlandczyków przeciwko Imperium Brytyjskiemu. I chociaż powstanie ponosi klęskę militarną, staje się inspiracją do dalszej walki o niepodległość Irlandii i ma wpływ na ruchy niepodległościowe w imperiach kolonialnych. Wydarzenia sprzed ponad  stu lat ukazano w filmie w szerszym kontekście – historycznym, politycznym i kulturowym, a materiały archiwalne i współczesne uzupełniają rozmowy z historykami.

17 marca (piątek)

- 17.00 Celtyckie warsztaty ceramiczne

Zajęcia poprowadzi Dorota Przemorska w ramach nowej formy aktywności Krasnostawskiego Domu Kultury jaką są warsztaty ceramiczne. Uczestnicy wydarzenia  z wykorzystaniem gliny, rzemyków i szkliwa stworzą symbole celtyckie. Zapisy w Sekretariacie KDK. 

„Dni Świętego Patryka” organizowane są pod patronatem Ambasadora Irlandii w Polsce i Konsola Honorowego Irlandii w Poznaniu. Główny sponsorem wydarzenia jest Bank Zachodni WBK.

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Luty 2018
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi