Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Teatr Polska w KDK!

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na kolejny sezon z „Teatrem Polska”. W tym roku w ramach programu zaprezentujemy pięć spektakli. Rozpoczniemy „Ostatnią miłością” na motywach opowiadania J.B. Singera, w wykonaniu Teatru „Fundacja Kresy 2000” z Nadrzecza k/Biłgoraja. Spektakl odbędzie się 15 października o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej KDK.

„Ostatnia miłość” przedstawia losy czworga mieszkańców nowojorskiej kamienicy. Główny bohater - Harry Bendiner ma 82 lata, jest polskim Żydem doświadczonym przez los w czasach Holokaustu. Dziś wiedzie dostatnie i bezstresowe życie w towarzystwie swojego sekretarza, zresztą jedynego przyjaciela. Kiedy do apartamentu obok wprowadza się bogata i piękna wdowa, bohater traci głowę. Już po jednej rozmowie z kobietą, Harry zakochuje się          i składa małżeńską propozycję. Zbyt piękne, aby było prawdziwe?

Światowa premiera sztuki odbyła się w 2005 roku w Izraelu. Wyreżyserował i główną rolę w niej zagrał wówczas jej reżyser - Samuel Atzmon Wircer, który po blisko dziesięciu latach wystąpił także w polskiej prapremierze w Biłgoraju. Aktor jest honorowym obywatelem Tel Awiwu i Biłgoraja. Założył teatr „Yidishpiel”, grający w języku przedwojennych Żydów europejskich – jidysz. O tradycji teatru żydowskiego, a także o kulturze, obyczajowości i zwyczajach żydowskich opowie on podczas spotkania z krasnostawską publicznością, które odbędzie się  po zakończeniu spektaklu, około godz. 20:30.  W panelu wezmą udział także pozostali aktorzy znajdujący się w obsadzie sztuki : Alicja Jachiewicz-Szmidt, Stefan Szmidt oraz Ewa Kozłowska.

Dnia 15 października o godz. 15:00 zapraszamy również na otwarte, dwugodzinne zajęcia warsztatowe, które  poprowadzą Alicja Jachiewicz–Szmidt i Samuel Atzmon Wircer.

Warsztaty obejmą:

 1. Elementarne zadania aktorskie: ćwiczenia pobudzające wyobraźnie, zmysły, pamięć, ćwiczenia nad gestem, głosem, rytmem, oraz praca z tekstem;
 2. Kulturę słowa: wymowa spółgłosek, samogłosek, zbitki międzywyrazowe, oddech;
 3. Celowość użycia środków pozasłownych w spektaklu: rola kostiumu, muzyki, rekwizytu i scenografii;
 4. Ćwiczenia z zakresu ekspresji scenicznej i animacji przedmiotu.
Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 08 października 2015
 

Inauguracja roku akademickiego 2015/2016 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Siennicy Różanej

UTW w Siennicy Różanej rozpoczął zajęcia 4 października 2015 r. Inaugurację rozpoczęto mszą św. w kościele pw. NMP. Ksiądz kanonik Ryszard Siedlecki skierował ciepłe słowa do słuchaczy, życząc wytrwałości i zadowolenia z podejmowanych prac na zajęciach uniwersyteckich.

W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Siennicy Różanej pani Anna Fornal – prezes UTW powitała zaproszonych gości, słuchaczy i sympatyków UTW i podała porządek uroczystości. Krótko przypomniała o roli formy edukacji, jaką prowadzi UTW, który służy do urozmaicenia i ubogacenia życia ludzi w jesieni życia oraz promocji gminy. Podkreśliła rolę w tej działalności wójta - pana Leszka Proskury i koordynatora prac uniwersyteckich, sekretarza gminy  – p. Krystyny Skóra.

Prezes UTW stwierdziła, że uniwersytet się rozrasta – spełnia oczekiwania – o czym świadczy fakt, że w dniu dzisiejszym 8 osób otrzyma indeksy i będzie nas 98 słuchaczy. Nowi studenci to:

 1. Adamczuk Maria
 2. Biłan Leon
 3. Guz Maria
 4. Kluga Teresa
 5. Siwek Danuta
 6. Sobieszczuk Zdzisław
 7. Zaworska Grażyna
 8. Żołnacz Anna

Indeksy wręczyli:

- prof. dr hab. UMCS – pan Henryk Gmiterek,

- wójt gminy Siennica Różana – pan Leszek Proskura

- prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Siennickiej – pani Feliksa Głowacka

- starosta krasnostawski – pan Janusz Szpak.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 08 października 2015
 

Nowa usługa za darmo: Wolne Lektury w katalogu Powiatowej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie

Biblioteka Powiatowa w Krasnymstawie oprócz informacji o zbiorach bibliotecznych w katalogu internetowym oferuje jednocześnie dostęp do darmowych e-booków  : www.krasnystaw-pbp.sowwwa.pl

Od października 2015 r. wzbogacamy zbiory w naszym katalogu on-line o informacje pochodzące z internetowej biblioteki „Wolne Lektury”, prowadzonej przez fundację Nowoczesna Polska.

W zbiorach „Wolnych Lektur”  znajduje się ponad 2 tys. darmowych utworów, w tym wiele dzieł klasycznych, lektur szkolnych i kilkaset audiobooków. Wszystkie utwory zostały profesjonalnie opracowane i opatrzone przypisami.

Już teraz można je swobodnie pobrać na dowolne urządzenie (PC, tablet, smartfon, odtwarzacz mp3) oraz bez żadnych ograniczeń czytać, słuchać a nawet udostępniać innym. Liczba tytułów „Wolnych Lektur” stale rośnie, bo dostarczają je sami cyfrowi bibliotekarze.

Pobieranie plików jest całkowicie darmowe, dostępne przez 24 godziny na dobę dla wszystkich użytkowników naszego katalogu on-line.

Czytelnik, który przykładowo wpisze w wyszukiwarce „Chłopi” Reymonta, uzyska informacje o zbiorach tradycyjnych, dostępnych w bibliotece powiatowej oraz informację o dokumencie w formie elektronicznej. Jest to opis dzieła dostępnego z „Wolnych Lektur”, który można pobrać w całości lub we fragmentach w jednym z natywnych formatów dla e-czytników (.epub, .mobi) lub jako PDF.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 06 października 2015
 

Wózkiem do nieba - spotkanie z Leszkiem Wójtowiczem

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na promocję książki Leszka Wójtowicza pt. "Wózkiem do nieba" o mordzie dokonanym w 1944 r. pod Sahryniem w gminie Werbkowice przez bandytów z OUN-UPA na zakonnicy katolickiej i jej siedmiu wychowankach. Książka opisuje także ludobójstwo band UPA dokonane w powiatach tomaszowskim i hrubieszowskim na Lubelszczyźnie, a także na Wołyniu.

Spotkanie odbędzie się 7 października 2015 r. o godzinie 17:00 w Sali Muzycznej Krasnostawskiego Domu Kultury. Poprowadzi je Prezes i Redaktor Naczelny wydawnictwa "Norbertinum" – Piotr Sanetra.

Leszek Wójtowicz jest absolwentem filologii polskiej KUL oraz doświadczonym, zamojskim dziennikarzem (przez wiele lat pracował w "Dzienniku Wschodnim", potem w "Kronice Tygodnia"). Wydał kilka tomików poezji i fraszek oraz zbiór reportaży pt. "Później szatan wstąpił w ludzi. Zapiski nie tylko z Wołynia”. Interesują go m.in. skomplikowane stosunki polsko - ukraińskie oraz losy Polaków pomordowanych przez ukraińskich nacjonalistów. Pisał o tym wielokrotnie m.in. na łamach "Kroniki Tygodnia".

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 06 października 2015
 

Atrakcje województwa PODLASKIEGO

Na podstawie badań, analiz i opinii regionalnych organizacji turystycznych Polska Organizacja Turystyczna wytypowała atrakcje z każdego województwa, które ze względu na największy potencjał przyciągania ruchu turystycznego można traktować jako flagowe.

Z wszystkich tych flagowych atrakcji turystycznych wybrano po 5 z każdego regionu, które sukcesywnie będą zamieszczanie w SONDZIE serwisu www.polska.travel.  

W związku z tym redakcja Narodowego Portalu Turystycznego zaprasza do wspólnej zabawy polegającej na wybraniu HITU danego regionu. Co 2 tygodnie prezentowane będą w  SONDZIE atrakcje flagowe każdego z województw, prosząc jednocześnie o oddanie głosu na jedną z nich.

Od dzisiaj do 15 października br. w naszej sondzie znajdują się atrakcje województwa PODLASKIEGO.

Zachęcamy do głosowania: www.polska.travel/hity.

Wyniki z poprzedniej, zakończonej wczoraj sondy (atrakcje województwa KUJAWSKO-POMORSKIEGO) znajdują się tutaj: http://www.polska.travel/hity/top-5-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 01 października 2015
 

PLAN IMPREZ KRASNOSTAWSKIEGO DOMU KULTURY – PAŹDZIERNIK 2015

7 października, godz. 8-13

Spektakle teatralne dla młodzieży

 

Miejsce: Sala Widowiskowa

Organizator: Agencja Artystyczna „Joanna” z Kielc

 

7 października, godz. 17:00

Spotkanie autorskie z Leszkiem Wójtowiczem

 

Miejsce: Sala Muzyczna

Organizator: KDK

 

14 października, godz. 14:00

Miejski Dzień Edukacji Narodowej

 

Miejsce: Sala Widowiskowa i Sala Konferencyjna

Organizator: Urząd Miasta Krasnystaw

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 01 października 2015
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Październik 2015
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi