Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

PLAN IMPREZ KRASNOSTAWSKIEGO DOMU KULTURY – SIERPIEŃ 2015

4 sierpnia, godz. 18:00

„Papież, który nie umarł”

Projekcja filmu Tamary Elżbiety Jakżyny o Papieżu Janie Pawle II oraz spotkanie z Wojciechem Rajterem – korespondentem Radia Watykańskiego z Moskwy

Miejsce: Sala Konferencyjna

Organizator: KDK

 

7 sierpnia, godz. 17:00

„Z Krasnegostawu na barykady Warszawy”

Druga edycja wydarzenia poświęconego powstańcom warszawskim pochodzącym z Krasnegostawu

Miejsce: Rynek Miejski

Organizator: Krasnostawska Inicjatywa Społeczno-Kulturalna, KDK

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 03 sierpnia 2015
 

Wystawa rysunku i malarstwa Ireneusza Boguszewskiego, prezentacja 32 numeru Czasopisma Artystycznego Nestor.

30 lipca 2015 r. w Bibliotece Powiatowej w Krasnymstawie  swoje prace zaprezentował  Ireneusz Boguszewski. Na wystawie znajduje się 25 prac artysty : 13 rysunków abstrakcyjnych wykonanych tuszem i piórkiem oraz 12 obrazów olejnych. Kilka obrazów powstało trzy tygodnie temu na plenerze malarskim w Sierpcu, pozostałe prace pochodzą z różnych okresów twórczości malarza. Wystawę można oglądać do końca sierpnia w godzinach pracy biblioteki powiatowej. Malarz urodził się w Lublinie, jest absolwentem grafiki Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem z litografii uzyskał w pracowni prof. Danuty Kołwzan - Nowickiej. Jest założycielem Stowarzyszenia Twórczego Prowincja, członkiem Polskiego Stowarzyszenia  Edukacji Plastycznej. Obecnie mieszka w Siedliszczu koło Chełma, gdzie pracuje jako nauczyciel plastyki. Uczestniczy w licznych ogólnopolskich plenerach malarskich, organizuje plenery dla dorosłych i młodzieży uzdolnionej artystycznie. Uprawia rysunek, malarstwo i grafikę komputerową. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz na licznych wystawach poplenerowych. Podziękowania i kwiaty przekazali artyście Sekretarz Powiatu Wojciech Hryniewicz i Sekretarz Miasta Krzysztof Gałan.

Następnie goście przeszli do czytelni, gdzie obejrzeli „Wiersze wybrane”, prezentację audiowizualną z Anną Kamieńską czytającą własne utwory, którą przygotował Stanisław Kliszcz. Wierszom towarzyszyła muzyka Philipa Glassa oraz fragmenty filmu „Koyaanisquatsi” Godfrey Reggio. Od marca w Krasnymstawie trwa Rok Anny Kamieńskiej. Redaktor naczelny Andrzej Misiura zapoznał publiczność z najnowszym 32 numerem Nestora. O swoich artykułach mówili Ewa Magdziarz, Henryk Radej, Wiesław Krajewski oraz Stanisław Koszewski, który w trakcie spotkania napisał kilka fraszek : „Obrazy były bez skazy, mają jedną cechę, są w dechę”, „Poezja Ani nie jest do bani”, „A w Nestorze Andrzej orze”, „Dlaczego Nestor mnie interesuje? bo zespół redakcyjny dobrze pracuje”.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 03 sierpnia 2015
 

Kolejny sukces Kapeli - Uroczysko

W dniu 25 lipca 2015 roku na placu Browaru „Perła” w Zwierzyńcu odbył się „I Roztoczański Festiwal Kapel Ludowych”. Wzięło w nim udział 10 kapel z terenu województwa lubelskiego. Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem publiczności. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, gdyż wykonawcy zaprezentowali wysoki, wyrównany poziom. Ostatecznie komisja przyznała trzy nagrody i jedno wyróżnienie.

Miło nam poinformować Państwa, iż nasza Kapela „Uroczysko” wróciła ze Zwierzyńca z I nagrodą! Zostawiając w pokonanym polu m.in. „Krążałkę” z Biłgoraja, Zwierzyniecką Kapelę Ludową i Kapelę „Stach” z Dzwoli.

Jest to kolejny sukces „Uroczyska” w tym roku. Przypomnijmy, że w czerwcu muzycy zostali wyróżnieni, a jej kierownik Jan Sypetkowski otrzymał nagrodę dla najlepszego instrumentalisty podczas „VI Wojewódzkiego Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych” w Werbkowicach.

Kapela „Uroczysko” powstała w 2012 roku. Od początku swojego istnienia działa przy Krasnostawskim Domu Kultury. Oferuje oprawę zabaw tanecznych oraz różnorakich imprez plenerowych. W repertuarze zespołu znajdują się utwory lwowskie, góralskie, podwórkowe, biesiadne, retro a nawet współczesne. Kapelę tworzą uczniowie oraz absolwenci szkół i ognisk muzycznych. Zespół występuje najczęściej w składzie: Patrycja Stojańska – wokal, Agnieszka Mierzwa – wokal, Daniel Kurys – akordeon, Antoni Drzewiecki – gitara, Jan Sypetkowski – skrzypce, Maciej Sypetkowski – klarnet, Michał Sypetkowski – saksofon, Mirosław Księżyk - bęben, Tomasz Zięba – kontrabas. „Uroczysko” z powodzeniem reprezentuje Krasnystaw na festiwalach i przeglądach w całej Polsce.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 03 sierpnia 2015
 

Latawce Poetyckie

Latawce, latawce i po latawcach. Pozostało miłe wspomnienie po imprezie o dźwięcznej nazwie Latawce Poetyckie, która odbyła się 24 lipca 2015 roku. Organizatorami wydarzenia byli Krasnostawski Dom Kultury, członkowie Klubu Literackiego „Strona” – Konrad Grochecki i Marzena Podkościelna oraz przyjaciele.

W pierwszej części spotkania staraliśmy się stworzyć latawce poetyckie, niekoniecznie rozumiane jako najstarszy przyrząd do latania, wszystko zależało od nas i od naszej inwencji. Latawcami okazały się wiersze przygotowane przez osoby, które zjawiły się przy dawnym austriackim bunkrze na ulicy Zaułek Nadrzeczny.              

Podczas imprezy można było wziąć udział w I Krasnyslamie, czyli konkursie dla osób piszących wiersze lub prozę. Zasada była prosta, widownia oceniała autorskie wiersze przyniesione przez uczestników slamu. Do konkursy stanęło cztery osoby: Anna Czarniecka, Leszek Szymaniak, Dariusz Dryglak i Paweł Czeniak. Każdy z uczestników miał około sześciu minut na prezentacje swoich tekstów. Widownia zadecydowała, że zwyciężył Leszek Szymaniak. 

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 03 sierpnia 2015
 

Zawodnicy Sokoła na obozie szkoleniowym TAEKWONDO SUMMER CAMP – Puck 2015

W dniach 27 lipca – 1 sierpnia zawodnicy Klubu Taekwondo „Sokół” Krasnystaw uczestniczyli w ogólnopolskim obozie szkoleniowym TAEKWONDO SUMMER CAMP – Puck 2015. Obóz zorganizowany był przez Okręgowy Związek Taekwondo Olimpijskiego w Lublinie oraz Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego, a wzięli w nim udział przedstawiciele klubów z Lublina, Warszawy, Olsztyna, Legionowa, Krynicy Górskiej, Mszany Dolnej, Bełżyc, Ostrowca Świętokrzyskiego i Zamościa. Młodzi taekwondocy trenowali pod okiem koreańskich szkoleniowców z World Taekwondo Peace Corps. Zgrupowanie miało na celu przede wszystkim doskonalenie umiejętności i zapoznanie z nowymi formami treningu, a także integrację młodych zawodników z całej Polski. „Zajęcia prowadzone przez doskonałych koreańskich trenerów były okazją do zetknięcia się ze sztuką taekwondo na najwyższym poziomie oraz kulturą kraju, który jest kolebką tego sportu” – mówi trener „Sokoła” Grzegorz Brodzik. Wyjazd krasnostawskich zawodników możliwy był dzięki wsparciu Urzędu Miasta.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 03 sierpnia 2015
 

Rockowo w Krasnymstawie

IV edycja organizowanego przez Krasnostawski Dom Kultury przeglądu „Krasnystaw Rocks!” za nami. Na imprezie, która za cel stawia sobie promocję nowych, wartościowych kapel rockowych z Lubelszczyzny zaprezentowały się tym razem: Juvenate, Haust, The Underground Man i Logic In Action!

Na pierwszy ogień dosłownie i w przenośni poszło włodawsko-krakowskie trio Juvenate. Rozpoczęli kilka minut przed 18:00, w momencie, gdy na krasnostawskim rynku panowała iście tropikalna temperatura. Dała się ona we znaki frontmanowi formacji – Piotrowi Kowalikowi, który postanowił wystąpić tego dnia boso. Po serii klubowych gigów w całej Polsce, plenerowy występ w ramach „Krasnystaw Rocks!” był dla debiutującego w ubiegłym roku tria nowym doświadczeniem. Z wyzwaniem poradzili sobie wyśmienicie. Zaprezentowali cały materiał ze swojej debiutanckiej płyty, który okazał się jakby specjalnie stworzony na taką pogodę. Syntezatorowe, refleksyjne pasaże przeplatały się z gitarowym zgiełkiem ocierającym się o shoegaze. Dominował jednak elektroniczny beat generowany przez wcale niemały zestaw urządzeń i efektów. W efekcie otrzymaliśmy niemal godzinną dawkę ambitnego, artystycznego popu na wysokim poziomie. Mimo, iż takie dźwięki nie często goszczą w Krasnymstawie, Juvenate po koncercie szybko znaleźli chętnych, których obdarowali przywiezionymi na tą okazję epkami.

Haust występujący 25 lipca jako drugi przyciągnął na Rynek sporą publiczność, która świetnie się bawiła przy typowo rockowym graniu. Usłyszeliśmy autorski materiał, jak również interpretacje cudzych utworów m.in. „R U Mine” Arctic Monkeys. Niespodzianką był wykon utworu „Piekło” Plutonu czyli poprzedniej kapeli lidera Haustu Macieja Wolanina. Było energetycznie, głośno i przebojowo. Młodzi krasnostawscy muzycy spodobali się redaktorowi „Super Tygodnia” - patrona medialnego imprezy. W najbliższych numerach gazety należy się spodziewać większego materiału na ich temat. Póki co, możecie zajrzeć na uruchomiony na fali sobotniego sukcesu facebookowy profil kapeli, gdzie znajdziecie zdjęcia i filmy z koncertu.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 03 sierpnia 2015
 

Wakacje z KDK 2015 już za nami…

W dniach 13-24 lipca 2015 w Krasnostawskim Domu Kultury w ramach letniego wypoczynku  przygotowaliśmy cykl zajęć z programem profilaktycznym dla dzieci i  młodzieży z terenu Krasnegostawu. Był on możliwy dzięki dofinansowaniu  ze środków Miasta Krasnystaw zaplanowanych w Miejskim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  na rok  2015.

Zajęcia trwały od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie, po cztery godziny dziennie. Ogółem wzięło w nich udział 25-ciu uczestników w wieku 6 – 12 lat.

W poniedziałek(13.07) odbyły się zajęcia integracyjno-zapoznawcze prowadzone przez instruktorów Krasnostawskiego Domu Kultury, oraz pierwsze zajęcia plastyczne prowadzone przez Magdalenę Wróbel, podczas których uczestnicy malowali plasteliną piękne, tęczowe motyle.

We wtorek(14.07), w ramach przygotowanych atrakcji wszyscy chętni wzięli udział w zajęciach z tańca współczesnego, prowadzonych przez instruktorkę Paulinę Bożko, a Magdalena Wróbel przeprowadziła kolejne warsztaty plastyczne, tym razem proponując uczestnikom zaprojektowanie techniką kolażu swojego wymarzonego pokoju. Dodatkowo, Bogumiła Prymarczuk z krasnostawskiego SANEPID-u przeprowadziła pogadankę na temat profilaktyki i zdrowego odżywiania.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 03 sierpnia 2015
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Sierpień 2015
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi