Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Awaria strony internetowej

Ze względu na błędy programisty strona internetowa wyświetla się nieprawidłowo. Programista zamiast wprowadzić małą użyteczność uszkodził nam stronę internetową.
Czekamy aż firma, która stworzyła nam stronę internetową poprawi błędy swojego pracownika.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 25 kwietia 2015
 

Kiermasz Zdrowie i Uroda

Zapraszamy na

Kiermasz Zdrowie i Uroda

25-26 kwiatnia 2015 r.

 Targi Lublin S.A. ul. Dworcowa 11, 20-406 Lublin

www.zdrowie.targi.lublin.pl

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 22 kwietia 2015
 

Wycieczka rowerowa do Majdanu Ostrowskiego

Klub Rowerowo-Pieszy "Traper"

zaprasza na

rowerową wycieczkę

do Majdanu Ostrowskiego.

Wyjazd dnia 26.04.2015 o godz 10.30

spod fontanny w parku w Krasnymstawie.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 22 kwietia 2015
 

Spotkanie z tradycją Zielone Świątki w Gminie Łopiennik Górny

Serdecznie zapraszamy na

"Spotkanie z tradycją Zielone Świątki w Gminie Łopiennik Górny"

24 maja w Borowicy

Początek spotkania o godz. 11.00

Koszt uczestnictwa w warsztatach, zwiedzaniu, biesiadzie wynosi 40 zł

Osoby chętne proszone są o kontakt do:
Elżbiety Lech tel. 602 517 212, e-mail: elalech@opoczta.pl
lub do
Lokalnej Organizacji Turystycznej "Krasnystaw - Wrota Roztocza"
tel . 696 473 423

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 19 kwietia 2015
 

Od pola do talerza

W Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej w dniu dzisiejszym odbyła się Konferencja z okazji Światowego Dnia Zdrowia 2015 obchodzonego pod hasłem „Bezpieczeństwo Żywności”. Patronat objął Starosta Krasnostawski Janusz Szpak.

Głównym organizatorem była Państwowa Inspekcja Sanitarna w Krasnymstawie, która zaprosiła do współpracy Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, Gminne Centrum Kultury w Krasnymstawie z siedzibą w Siennicy Nadolnej, SPZOZ w Krasnymstawie, Instytut Medycyny Wsi w Lublinie, Stowarzyszenie Eko Lubelszczyzna, Centrum Edukacji Żywieniowej i  Dietoterapii „VITA NUTRICA’’ Lublin.

Każdego roku Światowa Organizacja Zdrowia wybiera priorytetowy obszar,  ważny z punktu widzenia zdrowia publicznego, jako temat przewodni. W roku bieżącym tym tematem przewodnim jest bezpieczeństwo żywności, które jest tak ważne dla nas  wszystkich. Podczas tegorocznych obchodów WHO, akcentuje potrzebę poprawy systemów bezpieczeństwa żywności „od pola do talerza”.

Popatrzcie Państwo jak ważki to temat szczególnie w naszym powiecie. W powiecie, który dostarcza tak znaczne ilości produktów spożywczych. Nasz powiat jest w zdecydowanej większości powiatem rolniczym. Na naszej ziemi osoby pracujące, to w znacznej większości rolnicy dostarczający swoje produkty na nasz stół. Oczywiście nie bezpośrednio. Mamy bowiem tak duże zakłady jak OSM Krasnystaw, Cukrownia Krasnystaw, czy elewator zbożowy ELEWARR,  których produkty codziennie spożywamy – mówił w swoim wystąpieniu starosta Janusz Szpak.

Bardzo pochlebnie pracy rolników, jak i pracowników zakładów przetwórczych wypowiadał się senator Józef Zając, który wraz z panią prorektor Beatą Fałdą z WSZ w Chełmie zaszczycili Konferencję swoją obecnością.

Pani Barbara Niewiadomska – Powiatowy Inspektor Sanitarny była bardzo zadowolona z frekwencji. Na sali obecni byli przedstawiciele władz: wicestarosta Henryk Czerniej, burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz, z-ca Wójta Gminy Krasnystaw – Tomasz Barczuk oraz blisko sto kobiet, które  przybyły aby wysłuchać ciekawych prelekcji.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 19 kwietia 2015
 

Stulecie Genocydu Ormian w KDK

Od ponad miesiąca trwają w Polsce obchody setnej rocznicy ludobójstwa Ormian, Asyryjczyków i Greków przez Turków realizujących politykę Genocydu – czyli unicestwienia fizycznego grupy etnicznej manifestującej swoją odrębność kulturową. Z tej okazji Krasnostawski Dom Kultury przygotował program upamiętniająjcy 1,5 miliona ofiar Genocydu Ormian dokonanego w 1915 roku.

Dnia 23 kwietnia o godz. 17:00 w Sali Konferencyjnej KDK będzie miał miejsce historyczny ekskurs o Armenii, który przeprowadzi instruktor KDK Hovhannes Aleksanyan. Porozmawiamy o istocie Genocydu. W krótkim wykładzie słuchaczom zostanie przybliżoną historia Armenii z wyszczególnieniem związków i relacje pomiędzy narodami: polskim i ormiańskim. Poznamy sylwetki Polaków ormiańskiego pochodzenia. Całość będzie zobrazowana pokazem krótkometrażowych filmów o Armenii.

W części artystycznej obchodów zaprezentują sie krasnostawska wokalistka i pianistka Paulina Dąbrowska oraz skrzypek ormiańskiego pochodzenia Martiros Dawtian - laureat wielu konkursów skrzypcowych, absolwent uczelni muzycznej w Erewaniu, nauczyciel w Szkole Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie.

Na zkończenie zaplanowana jest symboliczna degustacja tradycyjnych potraw kuchni ormiańskiej.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 19 kwietia 2015
 

Poznaj krasnostawskie zabytki z KDK

W większości krajów świata 18 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Został on ustanowiony w 1983 roku przez Międzynarodową Radę Ochrony Zabytków i wpisany przez UNESCO do rejestru ważnych imprez kulturowych o znaczeniu światowym. W Krasnymstawie jego obchody będziemy celebrować za sprawą Krasnostawskiego Domu Kultury i przygotowanego przezeń bloku imprez.

Pierwszy punktem programu będzie zwiedzanie Krasnegostawu z przewodnikami: archeologiem – Konradem Grocheckim i etnologiem – Martą Zorską-Swatowską. Jej celem będzie zaprezentowanie zabytków o szczególnym znaczeniu dla dziedzictwa kulturowego naszego miasta. Początek wycieczki zaplanowany jest na godzinę 15:00. Zbiórka w Holu KDK.

O godz. 18:00 w Sali Muzycznej KDK Konrad Grochecki wygłosi prelekcję pt. „Z lapidarium przeszłości – o krasnostawskim zamku”. Jak wiemy temat ten od lat budzi emocje nie tylko wśród historyków, ale też zwykłych mieszkańców Krasnegostawu. Wykład będzie dobrą okazją, aby uporządkować swoją wiedzę w tej materii, pozwoli oddzielić fakty od legend. W tejże sali można będzie także obejrzeć wystawę „Krasnostawska Uszebti” prezentującą znaleziska egipskie z terenów polskich, wśród których znajdziemy jeden z najciekawszym eksponatów ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie - figurkę w kształcie mumii, z dwiema motykami w rękach i workiem na plecach, która w czasach starożytnego państwa egipskiego wkładana była do grobu wraz z ciałem zmarłego. Krasnostawska Uszebti pochodzi z II/III wieku n.e. Jak figurka trafiła do Polski? Przyjdźcie 18 kwietnia do Krasnostawskiego Domu Kultury, a być może się dowiecie. 

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 16 kwietia 2015
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Kwiecień 2015
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi