Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

X TRADYCYJNA MAJÓWKA Z KARPIEM

Dnia 3 maja w Rynku Miejskim w godzinach 14:00-19:00 odbędzie się „X Tradycyjna Majówka z Karpiem” organizowana przez Krasnostawski Dom Kultury  i LGD „Krasnystaw Plus”. Tego dnia będzie można skosztować specjałów tradycyjnej kuchni regionalnej oraz dań z karpia przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu krasnostawskiego. Będzie można nabyć również wyroby rękodzieła wykonane przez twórców należących do Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Na scenie wystąpią zespoły ludowe i kapele podwórkowe - Kapela „Uroczysko”, Zespół Śpiewaczy „Biesiada”, Chór Męski KDK, Kapela „STAH” z Werbkowic, Kapela „Łopieńczacy”, Zespół „Retro” oraz Zespół „Alternatywy 5”.

Podczas majówki odbędzie się kolejna edycja konkursu na najsmaczniejszą lokalną potrawę z karpia.

Serdecznie zapraszamy!!!

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 27 kwietia 2016
 

Dzień Flagi w Rynku

2 maja przypada Święto Flagi – z tej okazji zapraszamy na Rynek Miejski w Krasnymstawie w godzinach 14:00-16:00 na happening przygotowany przez Krasnostawski Dom Kultury i działający przy nim Związek Harcerstwa Polskiego. W programie m.in. konkursy wiedzowe dla dzieci i młodzieży, gry i zabawy integracyjne, konkursy plastyczne, występy taneczne zespołów KDK oraz wspólny polonez godz. 15:30, który poprowadzi Burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz.

Dla najaktywniejszych uczestników będziemy rozdawać flagi ufundowane przez Urząd Miasta Krasnystaw.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 27 kwietia 2016
 

Orzeł Biały Herb Państwa Polskiego - nowa wystawa w Muzeum Regionalnym w Krasnysmstawie

Dyrektor

Muzeum Regionalnego

w Krasnymstawie

zaprasza na otwarcie wystawy

Orzeł Biały

Herb Państwa Polskiego

od średniowiecza do współczesności

27 kwietnia 2016 r. o godz. 17.00

w siedzibie Muzeum

Krasnystaw, ul. Piłsudskiego 5a

Wystawa zorganizowana w związku z 10.50  rocznicą Chrztu Polski. Na ekspozycji zaprezentowano wizerunki polskiego orła od średniowiecza do czasów współczesnych, m.in. na: monetach, odznaczeniach, drukach, sztandarach, a także orły wojskowe z okresu I i II wojny światowej. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum Lubelskiego w Lublinie, Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie oraz kolekcji prywatnych.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 24 kwietia 2016
 

O Armenii w KDK

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na obchody 101. rocznicy ludobójstwa Ormian, Asyryjczyków i Greków dokonanego przez Turków w 1915 roku w ramach tak zwanej polityki Genocydu.

Dnia 27 kwietnia o godz. 17:00 w Sali Konferencyjnej KDK będzie miał miejsce wykład na temat Armenii - jej kultury i historii. Przeprowadzi go rodowity Ormianin, instruktor KDK - Hovhannes Aleksanyan. Dodatkowo nakreśli on obecną sytuację geopolityczną tego kraju i opowie o istocie Geneocydu. Prelekcji towarzyszyć będzie  pokaz zdjęć i filmów o Armenii.

W części artystycznej obchodów, w repertuarze złożonym z pieśni ormiańskich zaprezentują się wokalistki Strefy Wokalnej KDK: Jagoda Chojan, Katarzyna Hałas i Maja Wójcik.

Na zakończenie zaplanowana jest degustacja tradycyjnych potraw kuchni ormiańskiej m.in. tołmy (odpowiednik polskich gołąbków), kababu czy lawaszu.  

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 24 kwietia 2016
 

Nagroda Kamieńskiej dla Mariana Janusza Kawałko

Dnia 20 kwietnia 2016 r. o godz. 17.00 w Sali Konferencyjnej Krasnostawskiego Domu Kultury odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XXII edycji Konkursu Poetyckiego im. Anny Kamieńskiej na najlepszy zbiór poezji Województwa Lubelskiego wydany w 2015 roku. W tym roku o nagrodę ubiegało się 16 tomików wierszy wydanych przez 10 wydawnictw.

Spotkanie powitaniem przybyłych gości rozpoczął Dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury Damian Kozyrski. Następnie głos zabrała Burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz, która pogratulowała  autorom zgłoszonych książek wrażliwości i odwagi w "obnażaniu duszy". Po niej, moderujący spotkanie Stanisław Kliszcz, zaprosił zebranych do zapoznania się ze słuchowiskiem poetyckim złożonym z wierszy Anny Kamieńskiej pt. ,,Domy dzieciństwa”. Audycji zrealizowanej przez Polskie Radio towarzyszył pokaz starych zdjęć Krasnegostawu i okolic.

W dalszej kolejności przedstawiono ideę ,,Gry miejskiej – Kamieńska”, która od tego roku będzie integralną częścią kolejnych edycji konkursu. Jej pierwsza odsłona została rozegrana 18 kwietnia na terenie Krasnegostawu. Celem akcji było przybliżenie młodzieży postaci urodzonej w Krasnymstawie Anny Kamieńskiej, popularyzacja jej twórczości, a także kształtowanie aktywnej postawy wobec dziedzictwa literackiego i kulturowego. W grze wzięło udział jedenaście trzyosobowych zespołów reprezentujących szkoły z powiatu krasnostawskiego. Postawione przed nimi zadania, ułożone zostały w logiczną trasę wyznaczoną śladami Anny Kamieńskiej. Gra łączyła różne formy aktywności - od sprawnościowych przez artystyczne po multimedialne. Najlepsi okazali się uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Krasnymstawie. Zwycięstwo przypadło „Drużynie C.K.", drugie miejsce zajęli „Leonardo i Donatello" z tej samej szkoły, trzecie ex aequo przypadło „Atomówkom" (także z „Norwida") i drużynie „Panowie" z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie. Pomysłodawca gry Stanisław Kliszcz podkreślił bardzo wyrównany poziom drużyn. Dodał, że rozgrywka  przebiegła w atmosferze zdrowej rywalizacji, łączącej zabawę z edukacją.
Nagrody ufundowane przez Krasnostawski Dom Kultury, Urząd Miasta Krasnystaw i Czasopismo Artystyczne ,,Nestor” zwycięzcom ,,Kamieńskiej" wręczyli: Burmistrz Hanna Mazurkiewicz, Przewodniczący Rady Miasta Edward Kawęcki, Dyrektor KDK Damian Kozyrski i Redaktor Naczelny „Nestora” Andrzej Misiura.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 24 kwietia 2016
 

Walne Zebranie Lokalnej Organizacji Turystycznej Krasnystaw - Wrota Roztocza

Szanowni Członkowie Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw - Wrota Roztocza”,

W imieniu Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw - Wrota Roztocza”, działając na podstawie § 24 ust. 2 oraz § 26 ust. 1 statutu Stowarzyszenia, zwołuje na dzień 5 maja 2016 r. (czwartek) Walne Zebranie ustalając pierwszy termin na godzinę 18.00 oraz drugi na godzinę 18.15. Spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej Krasnostawskiego Domu Kultury ul. Okrzei 10.

Proponowany porządek obrad:

 1. Otwarcie Walnego Zebrania Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw - Wrota Roztocza”, przedstawienie porządku obrad oraz stwierdzenie prawomocności obrad Walnego Zebrania przez Prezesa Zarządu.
 2. Wniesienie uwag i przyjęcie porządku obrad.
 3. Wybór Przewodniczącego, Protokolanta Walnego Zebrania oraz komisji Mandatowo – Skrutacyjnej.
 4. Przedstawienie sprawozdania finansowego (bilans, rachunek wyników, informacja dodatkowa), sprawozdania merytorycznego za 2015 rok oraz Komisji Rewizyjnej za 2015 r.
 5. Głosowania nad podjęciem uchwał w sprawach:
  1. Zatwierdzenie sprawozdania finansowego za 2015 rok.
  2. Zatwierdzenie sprawozdania merytorycznego za 2015 rok.
  3. Zatwierdzenie sprawozdania Komisji Rewizyjnej za 2015 rok.
  4. Udzielenia absolutorium Zarządowi LOT „Krasnystaw – Wrota Roztocza”
  5. Zmian w Statucie LOT „Krasnystaw - Wrota Roztocza”
  6. Zmian składek członkowskich
 6. Przedstawienie dotychczasowych działań Stowarzyszenia w 2016 roku oraz dalszych planów na bieżący rok.
 7. Wybór Zarządu LOT „Krasnystaw – Wrota Roztocza” i Komisji Rewizyjnej na nową kadencję
 8. Sprawy różne i wolne wnioski.
 9. Zamknięcie obrad.

Z poważaniem,
Prezes
Lokalnej Organizacji Turystycznej
„Krasnystaw - Wrota Roztocza”
Ireneusz Król

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 20 kwietia 2016
 

Powiatowym Turnieju Badmintona o Puchar LOT Krasnystaw

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do udziału w  Powiatowym Turnieju Badmintona  o Puchar LOT Krasnystaw w Łopienniku Nadrzecznym

 REGULAMIN TURNIEJU

 ORGANIZATOR:

Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.

Wszelkie informacje o turnieju dostępne na stronie www.lotkrasnystaw.pl  

Informacje: 

info@lotkrasnystaw.pl, tel. 696 473 423.

WSPÓŁORGANIZATOR:

Gminny Ośrodek Kultury w Łopienniku Górnym

WSPÓŁFINANSUJĄCY:

Powiat Krasnostawski

TERMIN I MIEJSCE TURNIEJU:

28 kwietnia 2016  (czwartek) w Zespole Szkół w Łopienniku Nadrzecznym

godz. 9.00 – rozpoczęcie turnieju.

ZGŁOSZENIA:

27 kwietnia 2016 (środa) do godz. 15.00.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać e-mailem na adres info@lotkrasnystaw.pl

KATEGORIE TURNIEJU: 

 • Singiel dziewcząt klasy 3-4 szkoły podstawowej
 • Singiel chłopców klasy 3-4 szkoły podstawowej
 • Singiel dziewcząt klasy 5-6 szkoły podstawowej
 • Singiel chłopców klasy 5-6 szkoły podstawowej

SYSTEM ROZGRYWEK:

 • zostanie ustalony przez organizatora po zamknięciu listy zgłoszeń i będzie zapewniał rozegranie minimum dwóch gier w każdej kategorii do której został zgłoszony.
 • uczestników zawodów obowiązują przepisy PZBad i niniejszy regulamin,
 • mecze do 2 wygranych setów do 15 punktów w secie (każda akcja za punkt).
Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 17 kwietia 2016
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Kwiecień 2016
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi